پذيرش سايت > از زندگی > یعنی ممکنه باردار شده باشم؟!

26 فوريه 2008

یعنی ممکنه باردار شده باشم؟!

این سوالی بود که یک دختر دانشجوی محجبه امروز از من پرسید. با نگرانی یک تکه کاغذ را درآورد و به من نشان داد که در آن توضیحی در مورد روش اضطراری جلوگیری از بارداری با استفاده از قرص های ضدبارداری نوشته شده بود و می خواست بداند آیا باید اکنون نسبت به این شیوه اقدام کند یا خیر. برایم توضیح داد صیغه ی محرمیت در مورد او و پسری خوانده شده و قرار است تا یکماه دیگر با هم ازدواج کنند. اما اخیراً در خلوتی که در منزل شان فراهم شده بوده آن پسر او را در آغوش گرفته و بوسیده! به من گفت نگران است که نکند باردار شده باشد.... بهت زده نگاهش کردم وقتی که گفت که اتفاقاً کلاس تنظیم خانواده را هم با استاد دیگری گذرانده اما عمده ی مباحثی که در آن کلاس مطرح شده بوده مسائل جمعیتی بوده است و استاد مربوطه شرمگین می شده وقتی می خواسته به مباحث بهداشت باروری و روشهای پیشگیری بپردازد و بنابر این بسیاری از سوالهای دانشجویان حتی به مرحله ی طرح نرسیده چه برسد به این که پاسخی دریافت شود....

من مرتب با نمونه های متفاوتی از دانشجویان مواجه می شوم از آنها که در مورد ابتدایی ترین مسائل مرتبط با دستگاه تناسلی خود و مراحل "نزدیکی" و بهداشت جنسی بی اطلاع هستند و نیز آنها که بنا به تجربه شخصی اطلاعاتی کسب کرده و خواسته یا ناخواسته حتی در معرض تجربیات ناخوشایندی قرار گرفته اند اما درمورد تمامی این انواع موارد که طی مشاوره هایم برخورد می کنم آنچه مرا عذاب می دهد علم به این است که چه ساده می توانستیم به میزان آگاهی جوانان مان بیافزاییم و با اتخاذ تصمیمات مدبرانه تر و عقلایی در سطح آموزش های رسمی و با احتراز از مصلحت اندیشی های نابجا ایشان را در معرض بسیاری مخاطرات جبران نانپذیر و تعرضات قرار ندهیم. چگونه می توان در قرن بیست و یکم تصور کرد که دختری بیست و چندساله و دانشجوی دانشگاه در پایتخت ایران هنوز نتواند تشخیص دهد که بوسه عامل حاملگی اش نمی توانسته باشد! نمیدانم به حال خودمان باید بخندیم یا بگرییم!

مرتبط !


نظرات


شاهین

آن پسر او را در آغوش گرفته و بوسیده! به من گفت نگران است که نکند باردار شده باشد..

دکتر با احترام من هم تنظیم خانواده را این ترم پاس کردم با نمره شانزده و نیم..ولی خدا وکیلی هر چه مرور میکنم ننوشته بوسیدن موجب بارداریست..این طور که گفتید جسارتا من هم احساس بارداری دارم..بماند که تا به حال حتما نوه و نتیجه هایمان هم چه قدر ناآگاهانه دیگران را بوسیده اند.این طور باشد همه به فنا رفته ایم:(محمد

یادش بخیر، استاد ما که از حد هم فراتر می‌رفت.
استاد پیرمردی بود حدودا هشتاد ساله و فوق‌العاده شوخ و با انرژی! اما این ترم مریض شد و استادی به جاش اومد که از عجایب روزگار بود و فقط 5-6 نفر را آن هم با نمره 10 قبول کرد و باقی را انداخت! و رکورد افتاده‌ها را که تا به حال در اختیار "استاتیک" بود به نام خود ثبت کرد!
بعدش اینکه از این ماجرا فعلا که خنده‌مان گرفته!ارنستو

نگین این بیشعوره که به این اتفاق وحشتناک میخنده اما مثه خر خندیدمsayeh

چند وقت پیش یکی از وبلاگ نویس ها هم همچین چیزی نوشته بود که تا بیست و یکی دو سالگی خیال می کرده با حلقه دست کردن بچه دار می شه!!! وبلاگ معروفی هم هست و طرف توی تهران دانشجوست و تنها زندگی می کنه.
کامنت هایی هم که گرفته بود از دم این مدلی بودند که ؛آخی، تو چه قدر ماه و بی گناه و پاک و نجیبی!!
من فکر می کنم این مدل دختر بچه ی نفهم و پاک و بی گناه توی ساختار مرد سالارانه ی جامعه ی ما یک جوری جا افتاده و تشویق هم می شه.نیکزاد

ها؟؟؟خاک بر سر من و اون خانم و استاده گرامیش توامان!!!!!!!!سهیل

سلام
راستش یه کم حرصم در آمد
این 5 حالت داشته
خانومه با شما شوخی کرده
خانومه فقط بوس واز این حرفها نداشته
خانومه خودش و برا شما لوس کرده
خانومه خاصه بگه آره ما آفتاب مهتاب ندیده ایم
خانوه ببخشید ضعبفترین حالت خ.. بودهچهار ستاره مانده به صبح

جل الخالق! منتها ما هم خودمان يه كمي دير فهميديم اوضاع از چه قرار است اما نه اينقدر!!! كه آدم عقد كرده‌ی كسي هم باشد ولي هنوز نداند كه ... شاعرانه است اما، اينكه آدم با بوسيدن حامله شود! خشنوت كمتري دارد دست كم ...ماهو

ما که نخوندیم اصلا ولی بلدبم به خدا :)))))))))طه

نمی دونم راجع به متنتون چی بگم . به نظر من که باید گریه کرد .
اما راستش رو بخواید اومدم اینجا چند کلمه ای بنویسم که یه مقدار خودم رو سبک کنم .
امشب توی این هوای بارونی قشنگ با چند تا از دوستان عکاسم رفتیم بیرون برای گرفتن عکس . البته چیز هایی که توی کادر دوربین دیدم اینقدر کثیف و سیاه بود که قطره های بارون نه تنها زیبا به نظر نمی رسیدن که برای من حالت تهوع بوجود می آوردند . بچه های پنج شش ساله ای که سطل های زباله رو مامن خودشون و بساطشون کرده بودن تا از این بارون نفرین شده در امان بمونن . معتاد هایی که سرنگاشون فرش پیاده رو شده بود . از خودم پرسیم این همه دانشجو توی اون دانشگاه اسم خودشون رو گذاشتن جامعه شناس حال اینکه تا حالا از سدخندان یه وجب پایین تر نیومدند تا حالا پانشدن برن کوچه های شهرشون رو گز کنن و ببینن توش چی می گذره . همه چیز رو از پشت قاب تلویزیون و کامپیوتر و اگر هم دیگه خیلی فعال باشن از پشت قاب روزنامه و کتاب دیدن .
دنیای آدما چقدر با هم متفاوته . یکی دست محبوبش روو تو این بارون گرفته و با یه چطر دار تو خیابون قدم می زنه . یکی هم تو فکر اینه که چه جوری کتک های ناپدریش رو دووم بیاره آخه این بارون لعنتی نذاشته کاسبیش رو بکنه و پول مواد اون ناپدری عوضیش رو در بیاره . خودمونیم مگه یه بچه شیش ساله چقدر توان داره ؟
نزدیک یک ساعت باهاش صحبت می کردم . اگر چشمات رو می بیستی خیال می کردی داری با یک پیر مرد صد ساله صحبت می کنی .
مثل همیشه زیاده گویی کردم . داشتم عکس ها رو می دیدم که وبلاگتون باز شد . منم نوشتم . همینفاطمه

جدا برای این دوستم نگران شدم طفلکی نمیدونه شب زفاف بلایی قراره سرش بیاد که تو کابوساشم ندیدهرویا

جالب هست که بدونید خانم دکتر من دانشجوی دانشگاه شریف واحدی به اسم تنظیم خانواده پاس نکردم چرا؟ چون همچین واحدی در دانشگاه ما ارائه نمیشه توضیح مسئولان در این باره:ما دانشجویان شهرستانی داریم که خانواده های شان انها را با هزار امید و ارزو راهی دانشگاه میکنند انگاه ما چشم و گوش انها را باز کنیم به شکل رسمی!!!!

اخی تفلی شهرستانی ها و ما تهرانی های ....hard abusive

استاد مطمئنید شما رو نگرفته بوده ؟
+اخه ما هم زیاد استادای عزیزمون رو اسکل می کنیم ، گفتم شاید خدای ناکرده ایشون هم شما روآرام

من هم یه رمانی اینطوری فکر می کردیم. با این تفاوت که دز اون زمان 12 سالم بود!:)))زهرا

به سایه:
با استدلال احمقانه ای که نوشتی بیش از پیش ثابت کردی که نفهم خودتی!

در ثانی کسی چنین چیزی رو به من نگفته بود یا آموزش نداده بود طبیعتا منم علم غیب نداشتم!

ثالثا شما که طی پستهای عریض و طویلی که در مورد من می نوشتید بارها می گفتید وبلاگ منو نمی خونید! چطور همچین جزئیاتی رو که خودمم یادم رفته بود یادتون هست؟!!!شاه رخ

من البته فکر می کنم بوسیدن مجاز چیز دیگری بودهنسرین

خیلی جالب بود خانم دکتر! منم به موارد این چنینی زیادی برخوردم.سعیده

سلام و مشتاق دیدار!
اتفاقا من هم زیاد وصف این استاد جالب رو شنیدم و به خاطر پاره ای مصالح اسمشونو نمیارم(ز.....ی)!جالبتر از اون اینه که ایشون از اساتید رشته ای هستند که صراحت و بی پرده گویی از بارزترین ویژکیهاشه!(م.....ی)
ولی از این گذشته و جدااز نقش دانشگاه و استاد و دانشجویی!فکر نمیکنید خانواده ی این فرد نقش خیلی مهمتری تو مسکوت گذاشتن این بخش از زنوگی او داشتند؟
از طرف دیگه فکر نمیکنم محجبه بودن یا نبودن اون دختر نقشی تو این نادانی او داشته باشه چون یکی از دوستای مشترک من و شما که از7 روز هفته 9 روزش توی هستیا و کمپین و... میگذره و از 24 ساعت روز 30 ساعتش رو راجع به حقوق از دست رفته زنان صحبت میکنه!هفته پیش توی یه جمع دوستانهکه دور هم نشسته بودیم یه چیزی گفت که همه چشمها تا چند دقیقه بهم نمیخورد!
(مگه بچه از "باسن" به دنیا نمیاد؟؟؟!!!!!)mahbub

باورش خیلی سخته !
شاید به خاطر خجالت همشو براتون نگفته !:) امکان داره ها !مسعود

باور نکردنیه.
یعنی اینجور موجودات شوت ملنگی هم وجود دارند؟زهرا

انتظار همه چیز رو داشتم جز اینکه فقط یکطرفه کامنت منو سانسور کنید!
جدا براتون متاسفم خانم دکتر!!!

فکر میکنم اولین اصل استادی اینه که بی طرف قضاوت کنید!
چطور فحش های بقیه باید نشان داده بشه ولی برای من نه؟!از زندگی

با سلام

خدمت اون دوستانی که شک کرده اند که ایشان با من جدی بوده باشند باید عرض کنم که من سوالات دیگری را هم مطرح کردم و با شناختی که به هر حال پس از سالها ارتباط با دانشجویانم دارم فکر می کنم توانایی تشخیص کلام جدی و شوخی و گفتار ساختگی و ... را دارم. در صحت گفتار ایشان شکی ندارم و البته این اولین بار هم نبود که با دانشجویی که اطلاعات ناچیزی در این گونه موارد دارد صحبت می کردم.

به خانم زهرا باید عرض کنم. من کامنت اول شما را تائید نکردم به دلیل این که در کامنت سایه مشخص نبود که ایشان در مورد چه کسی و کدام وبلاگ صحبت می کنند. من خودم هم به یاد نداشتم که شما بودید که چنان مطلبی را نوشته بودید. اما با کامنت شما و پاسخی که به سایه داده بودید خودتان مشخص می کردید که منظور شما بوده اید. این کار هم هویت شما را آشکار می کرد و هم لفظ توهین آمیزی را در مورد سایه در بر داشت. ترجیح دادم کامنت شما را تائید نکنم اما محتوای آن را برای سایه به طور شخصی بفرستم تا اگر پاسخی دارند مستقیماً با خود شما در میان بگذارند و کدورتی که پیش آمده بین خودتان حل و فصل شود. اما با کامنت اخیر تان ناچار شدم هر دو کامنت اول و دوم شما را در معرض دید همگان قرار دهم. نمی دانم چرا باید بین دو وبلاگ نویس چنین گفت و گوی ناخوشایندی در بگیرد. اختلاف نظر در مورد یک مسئله که نباید به برخورد لفظی و توهین آمیز منجر شود. از بابت شرایطی که پیش آمده متاسفم. اما از آنجا که شما مرا متهم به سانسور کردید به هر حال برای رفع سوء تفاهم ناچار از انتشار کامنت ها شدم. آرزوی صلح و آرامش!کامران

سلام
استاد باید تاسف خورد یا خندید ؟
اگر حقیقت داشته باشه صحبت های این دانشجو ( که امکان نداره ) خیلی بده .
یعنی باباش این بچه رو نبوسیده داداشی دایی عمو . کسی این دوختر رو نبوسیده که این چنین به خودش اجازه داده ذهن شما رو مشغول کنه . اطمینان دارم که شما هم باور نکردید . ولی خوب شرط عقل رو رعایت کردید و اینجا بایان کردید تا ما هم یکمی مشغول باشیم .
جالب بود .پویان

لطفآ دو ساعت بفرستینش پیش من،وقتی برگشت شما اشکالات جنسی تون رو ازش بپرسید!!!FAnCy FrEe

بازم خوب شده حداقل به شما اومده گفته و نرفته قرص بخوره
جالب اینه که نحوه انتقال رو نمیدونسته اما پیشگیری رو بلد بودهعلي

فكر مي كنم بايد گريه كنيم به حال افرادي مانند اين دختر و تاسف بخوريم به حال جامعه اي كه آخرش مشخص نيست فرزندان جامعه اش آموزش هاي جنسي را كجا و چگونه بايد آموزش ببيند . البته حرفهاي دم گوشي تو كوچه ها و فيلم هاي مبتذل و جديدا بلوتوث را فاكتور بگيرين. منظورم آموزش از نوع علمي و صحيح اونه.
خودتون هم گفتين موقعي كه توي پايتخت با همچين مساله اي روبرو مي شيم ديگه تكليف شهرها و روستاهاي دور افتاده مشخصه.حالا هي بگن وضع پايتخت خرابه .بهزاد عبدی

اولا ممنون که شفاف عمل میکنید خانم دکتر...
راستش من فکر می کنم بیشترین نقش رو در این مورد خانواده ها دارند... مطمئنا برای هر کودکی بعد از این که یه خورده عقلش میرسه... این سوال پیش میاد که من چه جوری به دنیا اومدم... و وقتی این سوال مطرح شد، این برخورد خانواده س که باعث میشه کودک از قضیه برای همیشه دور بمونه یا اینکه آشنایی هر چند محدود پیدا کنه... احتمالا این دانشجوی شما اولین بار که این سوال رو از مادرش یا پدرش پرسیده با برخوردی غیر منطقی روبرو شده... با این حال من فکر می کنم دید پسرها به این مسایل خیلی بازتره تا دختر ها... یعنی من راستش تا حالا همچین موردی تو پسر ها ندیدم... حالا کاش یه پست هم در این باره بنویسین که چرا دخترا انقدر توی این مسایل عقب نگه داشته میشن...منصوره

سلام
... با مواردي از اين دست برخورد داشتم...جدا باعث تأسف است.گوریل فهیم

خانم دکتر جز فاجعه چه نامی می توان بر این موضوع نهاد؟یک فاجعه ی اجتماعی که من عاملش را تدریس نادرست درس تنظیم خانواده نمی دانم. نتیجه اش خیلی ریشه ای تر از این حرف هاست. ریشه در تاریخ و مذهب که از گذشته گانمان به ارث رسیده دارد و در جامعه و قانون و مجریان آن که خودمان مسببش بوده ایم. بیشتر نسل گذشته ...parastoyeh mohajer

salaam,

i read the comments ,i attend a conference last year ,one of the paper was about the sex education. When he starts explaining about the educating our kids about sex almost every body was looking like what the hell are you talking about. i also heard that in Saudi Arabia they are teaching their kids in certain school about the sex education. it was really good if they thought this subject in Iran properly. i also believe that there are families which they prohibit this types of topic at home but when you mentioned (mohajabeh) i guess has nothing to do with that, it depends to the way family are bringing up their kids ,environment ,attitude …..مرسده

سلام خانم دکتر احمدنيا . واقعا بايد بر خودمان بگرييم که حد تعادل برايمان تعريف نشده است ...!!!!!!!! يا هيچ نمي دانيم يا همه چيز مي دانيم و تا کجا ها پيش مي رويم...!!! فعلا پنهان کاري و نديده گرفتن راه حرکت شده است . واي برما. بسيار متاسف شدم.sanam

moteasefam barayeh hamamoon , hatta comment ha ham in taasof ro chandin barabar mikoneh .... nasle sookhteh vaghan tabir mishe...heif ke faghat zahaer ro mibinim . bayad donbaleh ellat gasht , ellat dard dardnak o talkhe na malool ... kash cheshmamoon ro baz konim hamoontor ke too eslam ham gofteh "barayeh anan ke mifahmand o mibinand" kasani ke edeaye dindari darand o in bala ro sare mellat avordan khodeshoon oje bidiniand. albateh khalaegh har che laegh .... ta khar bashi savaret mishand. bebalkhshid az tond harf zadan .... vali afsoose talkhiyemrkhalili

احتمالا بیشتر از یه بوسه کوچولو بودهمحسن

سلام.احتمالا روش نشده بقیه ی داستانو تعریف کنه. :dشبگرد

بعید است خانم دکتر که امروزه دخترا ندانند که چه چیزی سبب بار داری می شود؟Hassan Agha

I am sure they had a nice "LP" rather than kissing on the lips.nejat

استاد مطمئنین دروغ 13 نبوده ؟mamazy

یاد اون جوکه افتادم که غضنفر از یه دختره بی جنبه لب میگیره ... دختره حامله میشه .... خیلی باحال بود ... اما تو کلاس تنظیم ما ... کم کم داشتیم به ابداعات و نو آوریهایی دست پیدا میکردیم که دست روزگار نذاشت و عین برق این واحد جذاب هم مثل بقیه واحدها پاس شد ... روزه امتحان و مرور سوال و جوابها بهترین بخش این درس بود... !!!امین

چهار ستاره به صبح نوشته «شاعرانه است اما، اينكه آدم با بوسيدن حامله شود! خشنوت كمتري دارد دست كم ...»
فاطمه خانم گفته‌اند «جدا برای این دوستم نگران شدم طفلکی نمیدونه شب زفاف بلایی قراره سرش بیاد که تو کابوساشم ندیده.»
اين نگاه خودش مشکل نيست؟ اين که آميزش برای زنان تنها درد و «خشونت» و «کابوس» باشد و لابد تنها برای مردها لذت داشته باشد و تحمل بشود (که نگاه غالبی هم هست) به نظر من چندان دست کمی از نظر دانشجوی محترم شما ندارد. آن ندانستن عواقب جسمی و بهداشتی دارد و اين ندانستن (يا فرهنگ) عواقب روحی و تأثيرات مخرب بر رابطه‌ی انسانی.najibe

چه می توان گفت بغیر آه و بغیر افسوس .هومن - گندم

سلام
من فکر کنم باید گریه کرد
البته خودم خندم گرفتالناز

الناز 15 تا شاخ در آوردهحمید

بابا طرف اینقدر دیگه گاگول نبوده. احتمالا روش نشده بگه اول بوس و اینا و بعد هم...!اره.
طرف روش اورزانس ضد بارداری رو بلد بوده اونئقت خود بارداری رو نه!؟مجید

احتمالادخترهای محجبه بابوسیدن باردارمی شوند.پرهام

مشكل ما آگاهي ندادن به تنهايي نيست. آگاهي ندادن به نوجوانان مي تواند بسيار خطرناك باشد همچنين به افراد جوان و بزرگسال كه تحصيلات خاصي را ندارند. ولي براي افرادي كه از 18 سال بزرگتر هستند و دانشجو مي‌باشند نداستن مسائل ابتدايي جنسي بيشتر از آنكه به ديگران برگردد به خودشان برمي گردد. چرا جوانان ما كتاب نمي خونند؟ چرا از اينترنت مطالعه نمي كنند؟؟ چرا نسبت به اين جور مسائل انقدر بچگانه رفتار مي‌كنند؟؟ فكر مي‌كنند كه اين مسائل برايشان پيش نمي‌آيد؟؟ali

ehtemalan ishan roosh nashodeh baghi ghazaya ra be shoma begeh!mehdi_135f

یه بنده خدا میگه: همیشه افراد آنگونه که ما فکر میکنیم نیستند...حالا شاید بنده خدا بوسیدن رو به عنوان استعاره از اون عمل خیر به کار برده چون مثلا روش نمیشده مستقیم بپرسه هان؟؟؟ نمیشه؟؟؟گودزیلای درون

بابا خوش به حالتون ما توی دانشگاه دختر این مسائل رو یادآوری می کنن اونم با صدای بلند اون وقت ما پسرهای مظلوم یه گوشه می شینیم و به حال خودمون تاسف می خوریم. تازه خوب فقط در مورد حالت ها صحبت می کنند. والا این دختر چرا اینجوریه خدا می دونه و یه سوال مگه ما دانشگاه بدون حجاب هم داریم که می گید محجبه؟کامران فرزادسیر

با سلام خدمت خانم دکتر احمد نیا
امیدوارم که خود و خانواده محترمتان خوب و شاد و تندرست باشید.امروز بطور اتفاقی در سایت بالاترین با وبلاگ شما آشنا شدم.به شما بابت این وبلاگ صمیمی و بی تکلف تبریک می گویم . متاسفانه عدم تربیت صحیح جنسی معضلی در فرآیند جامعه پذیری جوانان ایرانی است و به همین خاطر عمده آگاهی های نسل جوان این مرزوبوم در خصوص مسایل جنسی یا زاییده موهومات گروه همسالان است و یا ویدیوهای افراطی پورنو که حتی در کیف کودکان دبستانی نیز می توان از آن سراغ گرفت . به هرحال پیامد این بی هنجاری همان مطالبی است که در صفحه حوادث رسانه های مکتوب تحت عناوینی نظیر ربودن کودکان معصوم و دختران و زنان و هتک حرمت ایشان چند سالی است به چشم می خورد.افسوس و صد افسوس که جهت زدودن این معضل صرفا به برخوردهای انتظامی بسنده می شود و بواسطه " تابو " بودنش کسی جسارت پرداختن بنیادی و علمی به آن را ندارد.در خاتمه برایتان آرزوی موفقیت میکنم.شبنم

با سلام
هر چقدر هم بلد نباشن ولی در متون زیست شناسی خوندن و عکسش رو دیدن.....تو رو به خدا اینقذر تبلیغ این رفتار های نا عهد باستان رو هم نکنید.آدم و حوا هم بلد بودن چه جوری حامله ....mehdi_135f

آها یه چیز دیگه هم یادم اومد....بابا ما توی زیست شناسی سال اول دبیرستان این چیزا رو به اختصار یاد گرفتیم(گرچه قبلا هم میدونستیم) دیگه اصلا واسه دونستن این چیز ها نیازی به تحصیلات دانشگاهی نیست کهسلیمان محمدی

سلام استاد
من می گم یه اتاق اعتراف بزارین انگار کلی حال می ده.
جسارتا عرض شود که من کاملا بی گناهم، خونه رو تمیز می کردم که خانم همسایه یک هو 11و نیم سانت از بازوی راستم رو دید؛ استاد می خواستم ببینم چند درصد عصمتم لکه دار شده و چند درصد هم احتمال داره پدر بشم؟آرش

خانم دکتر، مطمئن باشید که دانشجوی شما خیلی زرنگ تر از آنی است که تصور می کنید. احتمال اینکه روش بارداری را نداند، تقریباً صفر است. اما خوب می داند که چطوری خود را برای استادش مظلوم و نجیب جلوه دهد. اگر شما واقعاً حرف او را باور کرده اید، از دو حال خارج نیست: یا شما بسیار بسیار ساده لوح هستید، یا دانشجوی شما بسیار بسیار هنرمند (یا دقیقتر هنرپیشه)پرگلک

کامنت ها خیلی جالب بودن. می شد تمام لایه های شخصیتی اجتماع را لمس کرد بین کامنت ها. بسی لذت بردیم خانم دکتر احمدی نیا :)علی

دلم به حال سادگی شما می سوزه. اون دختره گذاشتت سرکار. بندو آب داده اوومده بدون اوونکه اصل مطلبو بگه ازت اطلاعت بگیره ببینه از قرصها باید چه جوری استفاده کرد. و گرنه کی باور می کنه یه دختره دانشجو که حداقل 18 سالشه چیزی ندونهرحمت

دراین دنیای اینترنتی واطلاعاتی این قابل تصور نیست . دخترها بمراتب زرنگتروواردتر از پسر هم سن وسال خود هستند. بنابراین این فرض اصلا وارد نیست . اون دختر احتمالا بند رواب داده بوده وخوب دنبال چاره بوده وروش نمیشده بگه که من این کاروکردم که این قابل تصور است.ولی دکترنباید اینقدر ساده اندیش باشه. اون دخترحتی روش معالجه را هم اورده بوده ومیخواسته دبل چک کنه ولی بازهم دکتر دوزاریش نیفتاده.
پس حالا کی این وسط باصطلاح خارجی ها توپ روانداخته؟
بنابراین بهتر است واقعگراباشیم وهی نگیم اقا این فاجعه است بلکه بگیم بله پیام دریافت شد وبریم سراغ راه حل وکمک به اون دختر(های)بیچاره.صندوقچه

والله بعید می دونم در جامعه امروز ما کسی تا این حد بی اطلاع بوده باشه . خیلی عجیب غریبهاز زندگی

باز هم سلام خدمت همگی
برام خیلی جالبه که هنوز با وجود توضیحاتی که دادم برای برخی از افراد جای شک و تردید وجود داره نسبت به این که اطلاعات آن دختر واقعاً اینقدر ناچیز بوده و آنچه را گفتم یا شوخی تلقی کرده اند یا ناقص بودن اطلاعاتی که من کسب کرده ام. به هر حال همانطور که قبلاً هم توضیح دادم این اولین بارم نبود که با چنین مواردی برخورد می کردم. کم نبوده اند دانشجویان دختری که مراجعه کرده اند و به من گفته اند که در این موارد "هیچ" نمی دانند. لفظ محجبه را که یکی از کامنت گذاران در موردش سوال کردند به عنوان جایگزینی برای "چادری" به کار بردم تا آوردن کلمه "چادری" حساسیتی ایجاد نکند. دیگر این که بله، ایشان توضیحات اضافی هم دادند که من از ذکر آن صرف نظر کردم اما در اندیشه شان عامل اصلی همان اقدام به در آغوش گرفتن و بوسیدن بود. هنگامی که به روشنی و با ارجاع به کتاب و تصاویر آن توضیحات مفصلی در مورد مقاربت به ایشان دادم خیال شان آسوده شد. به هر حال مشکل، فقط شخص ایشان و اثبات صحت گفته هایشان نبوده و نیست. مشکل غفلت عمومی در مورد تامین منابع و امکانات آموزش بهداشت بلوغ و بهداشت جنسی جوانان ماست. غرضم از تاکید بر این مثال، این بوده است. امیدوارم دوستان نکته را گرفته باشند. با تشکر از همه ی آنانی که اظهار نظر کردند.چهار ستاره مانده به صبح

ما خواستيم مزاح كرده باشيم درباره‌ي آن شاعرانه بودن حاملگي از طريق بوسيدن و اينكه نوشتم خشونت ... البته، رگه‌هايي از خشونت هم وجود دارد. همين كه هنوز بسياري تحصيل كرده‌‌هاي ما نيز آشنايي‌شان با مسائل جنسي اينقدر كم است، يعني هيچ يك نمي توانند آن طور كه بايد و شايد لذت ببرند از رابطه‌شان. اين عدم آگاهي بيشتر از هر چيز رنج در پي دارد و درد. ما اصلن قصدمان اين نبود بگوييم تمام لذت را از آن مرد مي‌شود و زن بي‌نصيب مي‌ماند و ...نگین

حتی اگر تمام دانشجوها در درس تنظیم خانواده این چیزها را یاد بگیرند باز هم خیلی دیر است. بچه ها باید این مسائل را از دوران راهنمایی بدانند.نیکو

حد غیر قابل توصیفی از " تخیل " در ذهن این دانشجوی گرامی موجود بوده است . من مبهوت و ناباور و این صحبت ها هستم اکنون .راهنما

سلام
زندگي عزيز! اين يادداشت از آن يادداشتهاست كه هم خيلي حرف دارد و هم خيلي حاشيه. پيامي كه نوشتم بيش از تحمل اينجا بود. با اجازه آن را در وبلاگم قرار دادم.mosi

دو حالت بیشتر نداره یا باید عقب افتاده ذهنی باشه در اون سن ندونه یااز بدو تولد فریز شده باشه راه سومی نیستشرمنده

من تنظیم افتادم!

چند وقت پیش یک کتاب آلمانی که برای گروه سنی زیر 10 سال بود رو دیدم.
به صورت مصور از بوسیدن (البته به صورت کاملآ علمی و غیر تحریک کننده) تا به دنیا آمدن بچه رو بیان کرده بود.
حتی بچه هایی که مدرسه نرفته اند هم می تونن اطلاع پیدا کنند.
در ایران:

یادمه وقتی تو مدرسه به بحث سینوس - کسینوس می رسیدیم یا قوانین کیرشهف در فیزیک رو یاد می گرفتیم، نیش همه باز می شد!!!

احمدی نژاد:
ایران بزرگترین قدرت جهان است.بابک

واقعآ باعث تاسفه
خاک تو سر من ، خاک تو سر تو ، خاک تو سر ما
که فقط از صبح تا شب افسوس می‌خوریم
من که کارم همین شده از این وبلاگ به اون وبلاگ می‌پرم و وقتی مطالبی این چنینی در رابطه با وضعیت وحشتناک جامعه ایران می‌بینم میگم افسوس می‌خورم ، باعث تاسفه و...
دیگه حالم داره بهم میخوره...احمد ابوالفتحي

امروز دايي جان ناپلئون مي‌ديدم و حس مي كردم اخلاق اجتماعي‌ي ما چقدر شگفت انگيز تغيير كرده. يعني روزگاري اين‌جا مردم دايي جان ناپلئون مي‌ديده‌اند و... اصلن بايد يك مطلب در اين مورد بنويسم.
راستي بازم يادم رفت!
سلام خانم دكتر.
بعد از مدت‌ها دوباره سلام.
دلم تنگ شده بود براي مهربانِ تان.جواد

سلام
فکر نمی کنم ربطی به محجبه بودن یا نبودن این دختر داشته باشه. متاسفانه حد اعتدال رعایت نمیشه. یا این قدر بسته عمل میشه که مثل این خانم هنوز راه باردار شدن رو نمیدونن یا اینقدر به حال خودشون رها میشن که مثلا بچه های 10-12 ساله هم ... الله اکبر!خارخاسک

من هم وقتی هشت سالم بود فکر میکردم با بوسیدن آدم حامله میشود.negar

برای دوستانی که به صحت این موضوع شک دارند:
شوهر اینجانب در سن 30 سالگی نمی دونست که عادت ماهانه دقیقا چی هست، مدتش چقدره. فکر می کرد یه چیزیه که سالی یه بار اونم مثلا دو روز هست. نمی دونم شاید یه چیزی راجع به سگها شنیده بوده!!!
از شکل دستگاه تناسلی و کارکردش هیچی نمی دونست. و حتی نمی دونست دخول رو باید چه جوری و کجا انجام بده. باور بکنید یا نه اولین نزدیکی موفق ما بعد از 11 ماه صورت گرفت.مریم

بی ریط:
چیزی که باعث محبوبیت روز افزون شما میشه صداقت و جسارت کلامتونه که خیلی حال میده.لیلا

من تا آخر دبیرستان هنوز فکر می کردم با بوسیدن اونم سالها پیشش آدم حامله می شه!!!fdsfdsf

بازم خوب شده حداقل به شما اومده گفته و نرفته قرص بخوره جالب اینه که نحوه انتقال رو نمیدونسته اما پیشگیری رو بلد بوده
in dorostarin nazr boodبه انديش

سلام استاد
اين نوشته شما منو ياد خاطره اي انداخت از سال اول دبيرستان.
من اون موقع براي مجله سوره داستان مينوشتم و در يکي از داستانهام از قول راوي قصه که خودش هم قهرمان اول داستان بود نوشته بودم :
" پدرم 2 سال قبل از بدنيا اومدن من مرده بود" !!
جالب اينجاس که اين داستان در مجله سوره چاپ شد و هيچکس بمن ايراد نگرفت ولي وقتي اون داستانمو در کلاس ادبيات خوندم ، همه بچه هاي کلاس از خنده روده بر شدن!
موفق باشيدHectorist

سلام.
خیلی ممنون که به وبلاگ من سرزدید و همین که اومدید و به من اطلاع دادید که کامنتم تایید نشده جای تشکر داره.
بنده یه پست در وبلاگم هم اکنون ثبت کردم که خوشحال میشم ببینیدشنسيم

حالا خوش بحال اين دانشجوي شما كه حداقل بوسيده شده و حامله شده من كه فقط يه عكس دو نفره گرفتم و الان حامله ام........somebody

درسته که جامعه بسته هست ولی دیگه نه اینقدر!! با اینکه خانواده ما مذهبی بودند و در خانه ما از ماهواره و ویدئو و.. از این قبیل هم در دوران بچگی ما خبری نبود من خیلی زودتر کل ماجرا را می دانستم و جزئیات را هم در سنین دبیرستان یاد گرفتم .azad

علم کم و اندک با جهل و نادانی تفاوت چندانی ندارد.هردو خطرناکند و مشکل ساز.فرض یر این است که قبل از شروع هر کاری(و یا هر راهی!) از یک حداقل آگاهی(آن هم نه آنقدر کم که با نا آگاهی فرقی نداشته باشد)برخوردار باشیم.وگرنه همیشه گرفتاریم.نگار

نسيم خانم،
منو بگو كه پسره از تو كوچه مون رد شد، منه بيچاره حامله شدم. الان هم پا به ماه هستم! به نظرت بچه م پسره يا دختر؟alireza

او راست مي گويد،حامله شده وياياعنقريب حامله خواهد شد.ميگوييد نه چند ماه كنيد.............جابر

من کاملا مخالف با آموزشهای پیش از موعد هستم.درسته که باید آموزش داد ولی باور کنید الان دخترهای 12 13 ساله چیزهایی می دونند که من تا 22 23 سالگی نمی دونستم.بنظر شما این دختر چند سال می تونه دووم بیاره و طرف پسری به صورت غیر منطقی نره اونم تو وضعیتی که پسرها هنر کنن خودشونو تامین کنن(از لحاظ اقتصادی)باید روی این قضیه بطور جدی کار کرد.
نه اینکه بگیم باید باشه یا نه!!!راد

فراموش نکنید که بی اطلاع بودن از ابتدایی ترین قوانین زندگی که روشهای نزدیکی هم درآن دسته میگنجد تنها و تنها به خاطر آموزشهای غلطی است که در دین اسلام رواج دارد. هنوزهم وقتی به داروخانه مراجعه میکنم تا کاندوم بخرم با قیافه مکروه فروشنده مواجه میشوم که کاندوم را در جعبه قرص به من تحویل میدهد! چگونه انتظار دارید در جامعه اینچنینی که پدران و مادران نزدیکی را مکروه میدانند آموزش های مربوطه به درستی و به موقع صورت گیرد؟لادن

واقعا لزوم آموزش جدي در اين رابطه لازم است شايد حداقل فرزندانمان بتوانند آگاه تر باشند. اصلا چنين پرسشي از نظر من عجيب نيست شايد امروزه اطلاعات جوانان بيشتر باشد كه اكثرا از منابع نه چندان مناسب حاصل شده است ولي براي بسياري ازهم سن و سالهاي من حتي اين منابع نامناسب هم وجود نداشت و شايد پرسشهاي بسيار مضحك تري نيز در ذهنمان بود!جمال

خوب شاید ما از راههای دیگر بارداری بی خبریم؟بهادر

من برای این دختر صادق و همه دختر پسرها آرزوی خوشبختی می کنم و امیدوارم که با اون آقا پسر، سالها در کنار هم همراه باشند و خاطرات امروزشون بهانه خنده های فرداشون باشه.

از زندگی هم همیشه کامروائیداوود

معذرت میخوام خانوم دکتر ولی میخواستم بگم که احتمالآ اون دختر شمارو اسکل کرده.سیاوش

یک لبخند به شدت تلخ بهترین جواب به این مطلب است.من فکر می کنم بعضی از دوستانی که برای شما نظر گذاشتن وضعیتشون از اون دختر بدتره. یکی باید به این ها آموزش بزاره. من از این بی اطلاعی کم اوردم .من این سبک سوال ها رو از دوستان راهنمایی یا دبستانیم می شنیدم نه دوستان دانشجوم .تازه این خانوم ازدواج کرده؟ :دیمینا

سلام ببخشین منم یه چند روز پیش یکی بوسم کرد خاک بر سرم یعنی حالا منم باردار شدم؟ خانم دکتر بفرمایید چیکار کنم حالا ...ناديا

سلام
يك نفر تو اين وبلاگ جواب اين بيچاره را نداد . همه مسخره اش كرديد . بله از اين اتفاق ها مي افته . چرا فقط انتظار شنيدن خبر .... داريد . اينطوري هم مي شه . واقعاايراني ها بي ظرفيتند. بابا خانم دكتر كمكش كنيد كه از اين به بعد همه چيزا بفهمه..نهال

چنین چیزی امکان نداره ... مگه بقیه سر کلاس تنظیم خانواده یاد می گیرن؟ اصلا مگه این کلاسا به غیر از یه سری روش عهد بوق حرف دیگه ای هم دارن ؟ (خداییش استاده سر کلاس ما در مورد روش های پیشگیری از حاملگی بین زنان عشایر صحبت میکرد!)... دیگه الان همه می دونن که مهمترین منبع اطلاعاتی در زمینه جنسی اگر طرف اینترنت باز نباشه، دوستانش هستند و مطمئن باشید که ایشون هم مثل بقیه دخترا (از پسرا خبر ندارم) وقتی می شینن تو جمع دوستانه اطلاعاتشون رو به اشتراک می ذارن و خلاصه آپ تو دیت می شن ... با عرض معذرت شما رو سر کار گذاشته بوده اونم به شدتتتتتتتتت!
در مورد محجبه بودنشون هم اتفاقا به نظرم دلیل خوبیه که اطلاعاتشون از خیلی از این دخترای غیرمحجبه تبرج کننده بیشتر باشه چون این مدل دخترا از اول برای ازدواج تربیت میشن، بلاخره سنت پیامبر و اینا دیگه ... حالا ایشون نمی دونن نسل مسلمونا رو چطور باید ادامه بدن؟ شوخی می فرمایید دیگه!گیجعلی

سلام خوبی...
میگما اون دختره مثل اینکه از پشت کوه اومده...
خیلی نجیب بوده ولی...
باید خندید نباید افسوس خورد.40تیکه

"با سلام هر چقدر هم بلد نباشن ولی در متون زیست شناسی خوندن و عکسش رو دیدن.....تو رو به خدا اینقذر تبلیغ این رفتار های نا عهد باستان رو هم نکنید.آدم و حوا هم بلد بودن چه جوری حامله"

شبنم عزیز اگر رشته طرف ریاضی باشد وبعدترها مهندسی خوانده باشد هیچ راهی ندارد که در کتاب زیست شناسی چنین چیزی را خوانده باشد. زیست سال اول دبیرستان تا آنجایی که من یادم می آید زیست گیاهی بود حتی جانوری هم نبود که بشود تصور کرد ادامه داستان را و کتاب زیست دیگری در دبیرستان و دانشگاه تدریس نمی شد. کلاس آموزش ازدواج یا چیزی مشابه آن هم فقط نرس مربوطه همه آقایان را از اطاق بیرون کرد و گفت تا وقتی مطمین نشدید که می خواهید با این مرد زندگی کنید بچه دار نشوید! و کل کلاس درباره راه های جلوگیری از بارداری بود.

من شخصن به این شوتی نبودم حتی پرت ترین دوستم در 14 سالگی توسط دوستانش چشم و گوشش به قول عوام باز شده بود .بالاخره از لابلای کتاب ها و صحبت های درگوشی آدم نرمال می فهمد ماجرا از چه قرار است ولی از لحاظ اطلاعات بیولوژیکی و دانسته های رشد جنین و بارداری واقعن مشکل داشتم و آن هم بدلیل نبود درس زیست شناسی در چارت درسی رشته ریاضی بود که بعدترها با خواندن کتب لازم حل شد. البته هنوز هم می شنوم که طرف فکر می کند با خوردن ذرت مکزیکی پسر دار می شود یا می توان اطلاعات ژنتیکی را دست کاری کرد و متاسفانه آدمهای بیسواد هم نیستند که بگوییم نمی توانند یک کتاب دست بگیرند و مطالعه کنند.سارا

شك نكن ! فيلمش بوده كه نميدونه چون اگه دبيرستان رفته باشه تو زيست شناسي يه چيزايي درباره بارداري نوشته البته منم وقتي 11 ساله بودم فكر ميكردم اگه زن و مردي با هم تو يه رختخواب بخوابن زنه باردار ميشه براي همين هميشه ميترسيدم كه پيش بابام بخوابم، البته بگم اون موقع تو اكثر خونه ها حتي ويوئو هم نبود سالهاي خفقان زمان جنگ!!!!نه حالا كه همه مردم تو دهات هم دسترسي به همه جور رسانه يي دارن!!عرفان

من که فقط پوزخند زدم!دم بريده

من باور نميکنم. دختری که به سن دانشگاه رسيده، و دانشگاه هم قبول شده؟ به نظر من چيز ديگه اي توی اين ماجرا هست که همينقدر دردناکه. به نضرم ميدونسته چيکار کرده و ميدونسته که ممکنه باردار باشه ولی جرات ندسشته حتی به شما بگه. وای به اين فرهنگ که آدمو تا کجا ميتونه پيش ببره.نیلوفر

سلام، من متاسفم واسه همه ی شهرستانی ها و همچنین استادایی که وجدان ... ندارن . دعا می کنم شب زفاف این خانم نمیره از خنده ی ضایع بازی های گذشتش البته اگه از درد جون سالم به درد بیاره یا بهتره کلاً بگم اگه دختر باشه و فیلم بازی نکرده باشه............................رها

خانم دکتر من هم در درس تنظیم خانواده ضعیف بودم 1بار 8.5شدم ولی ترم بعدی با گذراندن دوره ی عملی 19.5شدم0 من پیشنهاد میکنم این ترم این دانشجو را قبولش نکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!reza

ziad negaran nabashid,,,in dokhtare sade yek az miyon ast,, vagarna man moteghadam oza barakse anche shoma fekr mikonid kheili jolotar ast,, va masaele jensi be soorate sarsam avari dar jame nojavane zire 18 sal niz gostaresh peyda karde ast... bayad negaran invare majara boodرضا

با عرض معذرت از همه من با این مطلب یه جک ساختم:
به یه ...... (خودتون جاخالی رو پر کنید) میگن آدم که با بوس کردن بچه دار نمیشه؛ میگه اووووو آقا کجای کاری من با همین بوس کردن خانمم الان چهار تا بچه دارم.مژده

بذار برگردم من ماجرا برات تعریف کنم ، از تعجب شاخ دربیاری................. فعلا اینجا دیر وقتهsanaz

man vaghan baraie injor adama pas in bache man az rah boosidan shoharam doroost shoode
moteasefam keمن

به نظرم اگر جامعه ما گرگ گونه نبود و مثل قدیمهای ایران بود این نا آگاهی دوست داشتنی می بود. ولی الان آقایونی که خود از خانواده اصیل و نجیبی هستند دختر نجیب که پیش کششون گیر گرگهایی می افتند که می گویند تو اولین عشق من هستی. اینم از آگاهی که به دختران ما دادند!!!یلدا

من برای اون خانم جوان متاسفم که این قدر با شدت هر چه تمام تر عقب بوده! اما تا زمانی که پسرها و آقایون جامعه ی ما، خودشون رو مجاز و محق می دونن که قبل و حتی بعد از ازدواج هر کاری که دلشون خواست بکنن و روابط جنسی کاملا آزاد داشته باشن، اما در نهایت برای ازدواج، حتی همون دختری رو که برای اولین بار با خودشون س.ک.س داشته، به نجابت و پاکی قبول نداشته باشن و از مامان جونشون بخوان که دختر آفتاب مهتاب ندیده براشون پیدا کنه، این جهالت ها عجیب نیست. جامعه ای که مرداش تو خیابون برای گربه ی ماده هم تامین اخلاقی باقی نمی ذارن، اما فضیلت دختراش هنوز با بکارت سنجیده می شه، باید هم چنین آدمایی بین قشر تحصیل کرده و دانشگاهیش پیدا بشن!مینا

جالب بودهلیا

لووووووول چه توهمی داشته طرف...ميثم

من به پاكي و معصوميت اون دختر غبطه ميخورم.خوش به حال دوست پسرش كه يه همچين دختري نصيبش شده.nazanin

nazaramo mirizam sandogh shoma residegi kunidصفا

سلام
شما فکر کنید این صفحه سایت جامعه ایرانه با 112نفر جمعیت که هرکدوم یه طرز فکری دارن و فقط حدود 17درصد از افرادی که توش هستن دارای یه دید منطقی نسبت به مسله هستن . خوب حالا تواین جامعه 112نفری یه کسی بخاطر ندانستن مسئله ای بدلیل محدود بودن اشتباهی میکنه و فقط 21نفر بدنبال حل مشکل هستن.ببینید جامعه چه رنجی میکشه از این همه ناآگاهی. فکرنکنم این مطلب هم برای خنده یا مسخره کردن تویه این سایت گذاشته شده باشه.
درمورد اون خانوم و آقایونی که میگن طرف نمی فهمیده حتی در این حد باید بگم زندگی نکردید با این جور افراد تا بفهمین چی میگن وتو چه محیطی بزرگ شدن .متاسفانه از این طور افراد زیادن توی جامعه که خیلی از مسائل جزئی رو نمیدونن.شما نگاه به تیپ افرادی مثل خودتون نکنید که دنیا دیدن وهمه فن حریف.ببخشید توهین نباشه ولی بیاین بجای مسخره کردن این طورافراد دوای دردشون باشیم نه اینکه نمک روی زخمشون بپاشیم.
تشکر از چندتا ازدوستان بخاطر دیدشون نسبت به قضیه:
کامران،علی،بهزاد عبدی،گوریل فهیم،مرسده،امین،کرام الدین،Najibe ، پرگلک،اززندگی،چهار ستاره مانده به صبح،نگین،جواد،Negar،Azad ، جابر،لادن، بهار، نادیا، من، یلدا،

جواب چندتا از دوستان:
آقای سلیمان احمدی متاسفم برای این طرز فکرتون
آقای راد تکمیل کننده حرفاتون باید بگم اینکه دین اسلام آموزش غلط نداده بهتره بحث سر این بکنید که چرا تویه دین اسلام بعضی از آدما مسلمون تر از خدا شدن.
خانم نیلوفر عزیز متاسفم براتون که هنوز تو عصر عهد برگ انجیر سیر می کنید.شما که بچه شهرستان نیستین چه گلی به سر جامعه زدین.ياغي

سلام استاد
مي دونيد من آموزش مسائل جنسي رو از كجا ياد گرفتم ؟ اگر تونستيد حدس بزنيد؟
از كتاب توضيح المسائل كمتراز 10 سالم هم بايد بوده باشه...
اين دختر خانوم مذكور... يه كمي مشكل داشته بنده خدا يه كمي هم حس كنجكاويش ضعيف بوده!!اصغر

دستش درد نكنهجواد

دختر محجبه حقيقت را فهميده بود و پسره او را بعد از بوسيدن با او نزديكي كرده بودفهيمه جون

خدايش با اينكه خودم دخترمو دانشجو حالم از هر چي دختر بود بهم خورد...اخه امل بي كلاس امير حسين داداش 11ساله ي منم ميدونه با بوسيدن يه يه خللم رو صورت ادم نمي يوفته چه برسه به حاملگ..ي...ي.خير سرت جز قشر مثلا روشن فكر كشوري.سحر

خوش به حال دختره با یه بوس حامله شده من ودوست پسرم 4 ساله جون می کنیم ولی هنوزخبری نیست هرماه هرچی تست بارداری تو خونه ماست دیگه روم نمیشه برم آزمایش خون بدم..........................نهال

به نظر من يه رسيدگي اساسي به وضع جامعه شودpariiiiiiiiii

dokhtare halesh khob nabode halish nashode khab bode nafahmide fekr karde faghat boos has nemidoneste che khabar bodeنیلی

به نظرشخص من دختری که قبول کردهمسرکسی بشه دروغه که ندونه چطوری باردارمیشه.منضورم اینه که پس بیخودکرده میخوادتشکیل خونواده بده وفردامیخواد بچه تربیت کنه خیرسرش.امروزه ازصدقه سرتکنولوژی وارتباطات جمعی همه علامه دهر هستند خانم دکتر.مریم

من دوست دارم بدونم راههای پیشگیری از بارداری چیه آخه یه مدت دیگه می خوام ازدواج کنم و از اینکه بچه دار بشم همون شب اول می ترسم و خجالت میکشم با پزشک در این مورد صحبت کنم.کاش یکی می تونست بهم کمک کنه ممنون میشم.ایمیلم هم گذاشتم.مطلب جالبی بود.به ایمیلم جوابم و بدین چون خیلی سر در گم شدم.حمیدرضا

بابا بيخود فکرای بد نکنيد ، الان دختر و پسرای 22 ساله بلد نيستند خودشونو تو دستشويی درست بشورن (چون کسی اصلا يادشون نداده)، اونوقت شما به چه چیزايی ميخندين !!باقر

استاد محترم ببین چقدر خواننده داری پس سعی کن دری وری ننویسی.با تشکرررررررررر.سيمين

حالا خوبه اون با بوسه حامله شده من كه با بادمجون حامله شدم چي بگم؟علي

عزيز من خب برو داروخونه يك بسته قرس زد بارداري بخر اين كه خجالت نداره .شهین

سلام استاد
از دانشجویان خودتونم. یادتونه سر کلاس یکی از بچه ها رفت و کاندوم خرید. یادش به خیر
به هر حال با اینکه باورش سخته ولی می دونم که خیلی ها نمی دونند. بچه که بودم. 9 ساله. یه دختری پریودش دیر شده بود. می گفت شاید از شدت علاقه ام به دوست پسرم حامله شدم. به نظر من اینگونه حرف ها و این عقب افتادگی ها به تابو بودن این قضیه و اینکه مادران و خانواده ها تحت هر شرایطی و با هر گونه ترفندی می خواهند دختران خویش را از این گونه مسائل دور نگه دارند بر می گردد. راه گریزی نیست از این نسل آموزش ندیده. ولی خدا به داد نسل بعد برسد. استاد من ازدواج کرده ام و چگونگی مطلع کردن فرزندم و اینکه چه زمانی از این مباحث مطلع شود را نمی دانم. سردرگمم. در حالیکه دوست دارم بداند. مورد تجاوز قرار نگیرد و .... لطفا راهنمایی ام کنید.saman

با سلام خدمت استاد
به نظر من دروغ نگفته .من از این آدما از نزدیک دیدم
من خودم 1 دوست دختر داشتم این طوری بود
طفلکی فکر میکرد دخترا با دیدن فیلم سکسی حامله میشن
از آِن آدما داریم تو جامعه
جدی میگمشیما

سلام من فکر میکنم روش نشده بگه وگرنه اگر این طور باشه که واقعا خیلی زیاد متاسفم برای آینده و حال این جوونای مملکتvida

من چند وقت دیگه ازدواج میکنم ولی از یه چیزی میترسم تونم شب زفاف آخه باشوهرم دوست نبودم اینه که ترسم تشدید شدهfary torento

kash in jaryan vaghe’eyat dasht,khosh b halesh k dardesho nakeshido ba ye lab dadan hamele shod.albate age hamchin chizi emkan pazir bod dokhtaraye bahali mesle injaneb alan sahebe ye mahde kodake khoshkel bodan.ama heyf k in mohajabey ma kheyli BALA bode!!!!!!!!!!بهمن

امیدوارم این دختر همینجور پاک بمونه به خدا . خیلی پاکه؛ خوش به حال شوهرش.فاطمه

با سلام تقريبا همه ي نظر ها رو خوندم با يه سريشون موافقم و با يه سري ديگه مخاف اما به نظرم هستن كسايي كه در اين رابطه اطلاعاتشون كمه اما نه تا اين حد و در بين دانشجويان به خصوص در سالهاي بالاتر ميشه گفت نادره.ليلا

مطمن باش حقيقت داره آخه دوست من يك هفته عروسي كرده بوده هنوز از نزديكي سر در نمي آورده تو اين يك هفته هم شوهرش بيچاره اش ذهنشو آماده مي كردهپوریا

این یه مشکل عمده ایه که خانوما از اولین ارتباطشون با شوهرشون چیزی نمیدونن که باید توسط استادا یا والدین حل بشهمهسا

استاد سلام
خیلی جالب وتاسف انگیز ودر عین حال خنده دار بوداگر این مطلب تو وبلاگ شما نبود اصلا باورم نمی شدماهان

سلام.وقتی یکی نمیدونه تقصیری نداره.واسه رانندگی طرف حتما باید یک ماه اموزش تئوری و عملی ببینه یا واسه تعمیر دوچرخه باید دوره ببینه اما واسه این کار که مقدمه انسان سازی و ساختن جامعه است حتی سوالی هم کنه محکوم به بی حیایی میشه.اون وقت همه میشن کارشناس و نظر میدن که اره کودکان به علت ایکس و وای ناسالمندورشد خوبی ندارن روحیه سالمی ندارن و....در حالی که کسی نمیگه علت اصلی بر میگرده به قبل تولدکه به علت عدم اموزش والدینه که بچه های سالمی متولد نشدن.خواهشا مسئولان به نحو منطقی راهکاری واسه این موضوع بدهند که هم با شرایط محدود جامعه سازگار باشه و هم کودکان جامعه قبل از تولد تربیت شوند تا جمعه سالم و قوی از لحاظ روحی و جسمی داشته باشیم.قربان شما .یک دوستدار ایرانپرنیان

سلام
میخواستم بگم همه چی رو با دانسته ها واطلاعات خودتون مقایسه نکنید.
من دوستی دارم که از دوران دانشگاه باهمیم انقدر اطلاعاتش در مورد مسائل جنسی کمه که بعضی وقتا سوالایی میپرسه که من شاخ در میارم.وانقدر ازش شناخت دارم که مطمئنم نمیدونه....
پس اصلا نمیتونه بعید باشه.....حمید س

نامزد دختر دهاتيه بوسش می کنه ، دختره می گه جواد حامله نشم؟!!!!
قبلا فکر می کردم فقط یه جوکه ولی ...خاطره

سلام
تعجب آورنیست،خانمی دریک خانواده متعصب بزرگ شده جرأت همصحبتی دراین مواردراحتی با جنسی های خودش را هم نداشته،و کلاًانسانی با شرم و حیای بوده،هیوا

به به چه عالی اگه اینجور که این خانم میگه باشه که دیگه نیازی به زجر کشیدنش نیست خوش بحالش یا دختره خل شده یا اینکه خیلی پیش رفته ست که با بوس باردار میشه.نریمان

دکی اگه بوس موجب حاملگی میشد اینطوری بود که دوست دختر من روزی 10 بار حامله میشد۩۞۩غريبه۩۞۩

سلااااااااااااااااام
جالب بود ولي نميدونم اين ادم پيشه خودش چي فكر ميكنه .....
يه سوال:
يعني علم انقدر پيشرفت كرده ادم بايه بوسه بار دار ميشه...؟؟؟؟؟؟؟؟جعفر

همه جرو فرهنگ هست و÷یدا میشه جای تعجب نیستجعفر

سلام:خیلی مسایل هست خیلیها نمیدونند .شرمنده .من نامزد کرده بودم فکر میکردم ترشع قسل داره.چون موقعیت یا کسی رو پیدا نکرده بودم که سمیمی باشه تا ازش بپرسم.تا روزی که توی شرکتی که کار میکردم.خدا رحمتش کنه حاج آقا ملیحی در مورد آب هایی که از بدن آقایان بیرون میاد توضیح داد....اینکه هستند کسانی که معنی نظر روبا بی ادبی یا ...غیره اشتباه گرفتند.جای بسی تعجبه نه اون خانم..دلم میخواست راجع به مشکلم صحبت میکردم که شاید نشه.. .43 ساله پنجم ابتدایی هستم ..شاید بتوانم دومرتبه وبلاگ شما رابخوانم. اگه شد شماه خودمو میدم یا شمارتونو میگیرم برای کمکپیام

بخدا من همکارای متاهل 30 -40 ساله ای دارم که نمیدانند کاربرد کاندوم چیه و قتی هم براشون میگی اتفاده از اونو در حد زنا میدونن. اما راستس راستس دخترای فامیل ما با بلوتوث حامله میشن (فک و فامیله ما داریم)sasan

باید بگویم سالهاست نسل این گونه دختران منقرض شده است استااا!!!!اا...د!ایلیا

خوب راستیتش این خانم واقا ترسو بودن یا دروغ بوده یا روشون نشده بقیــــــــــــه داستان رو تعریف کــــــــــــــنه!!!!!!!!!!!!!امیر همایون

اصلا دخترا همشون از ناحیه مخ معیوبن میشه هر بلایی سرشون اوورد .تازه وابسته ترم میشن به جای اینکه فراری شن! هه ههشکوفه

عالی بودپردیس

موضوع اینه که ما ندونسته و قیر علمی این مسایلو میشنویم اگه از اول فقط تو کتابای زیست میخوندیم این خل بازیا نبودپریماه

خییییییییییییییییییییلی خندیدمپریماه

اقای امیر همایون به همین دلیله بعضی دخترها پسرهایی چون شما رو ادم حساب نمی کنندعسل

من باور میکنم که ندونه . من دانشجوی پزشکی ام تا قبل دانشگاه هیچی از این مسائل سر درنمی آوردم . اون بیچاره هم حق داشته .bik@s

تو ایرانه ما این ندونستن ها عادیه و گله ای نیستناشناس

رويا خانم دانشجوي دانشگاه شريف تفلي رو با اين ط ( طفلي ) مي نويسند نه اون تفلي كه تو نوشتي عجب دانشجوي دانشگاه شريفيdanial

از اينكه ما هنوز هم راجع به اين چيزها سوال ميكنيم يه جورايي از خودم خجالت ميكشم در صورتي كه تو اين زمونه همه از اين موارد اطلاع كافي و مطمعا دارند...کاوه

به جای خنده و گریه باید دنبال راهی بود که دیگه چنین مواردی نباشه.
دوستانی که به این موضوع خندیدن، گریه کردن یا به خودشون گرفتن حرفها رو تو کامنتهای قبلی، به این فکر کنن که اگه این خانم راه پیشگیری رو هم نمی دونستن و بر فرض غیرمحال، باردار میشدن، جه کار می شد کرد برای کودکی که توی شکم داشتن. سرنوشت اون کودک یا اون خانم چی میشد؟
گاهی چیزهایی که به نظرمون نامعقول، شوخی یا... میاد می تونه نقطه شروع یک فاجعه باشه. می تونه. باور کنید.کاوه

من رو ببخشید اما از دیدن کامنتها چند تا سوال برام پیش اومد:
ربط نجابت با دوستن مسایل جنسی چیه؟ آدمی که از مسایل جنسی بااطلاع هست نانجیبه؟
کسی که شریف خونده امکان نداره اشتباه تایپی داشته باشه و طفلی رو تفلی بنویسه؟
اگه دانشجو باشی اتوماتیک جزو قشر روشنفکر میشی؟
دختر چون از مسایل جنسی اطلاع نداره پاکه؟؟!! پس اونی که اطلاع داره بدجور ناپاکه.سغری

اگه اینطوره من180000000بچه دارم.هه ههسمي خانوم

والا چي بگم من خودم تو زماني كه عقد كرم فكر ميكردم تا نرم خونه ي طرف از نزديكي خبري نيست برا همينم روز اولي كه عقد كردم از طرف نامزدم كلي غافل گير شدم و كلي اولين نزيكيم برام عذاب شد چون اماگي روحي و جسمي نداشنم با اينكه ليسانس داشتم و كارم ميكردم الانم با اينكه چند سالي ميگذره از اون وقت فكر ميكنم شوهرم بهم اولين بار تجاوز كرده و خاطره ي بدي دارمنازنین

با سلام در این زمان که یه بچه کوچک خبردارد که تقریبا حاملگی به چه شکلی است از یه دانشجو بعید است ................angel

ههههههههههههههههههههههاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاههوهوهوهوهوه!!!!!!! وافعا مسخره است امکان نداره یه فرد تو این سن اونم دختر این چیزا روندونه!!یا سرکارتون گذاشته استاد یاینکه یه بوس خالی نبوده چیزای دیگه ام بوده بنده خدا روش نشده بگه!!من که شخصا کلی خندیدم!!!شماچطور؟؟؟؟؟؟ابوالفضل محمدی

نمیدونم کی این کار اتفاق افتاده من تازه این سایتو دیدم میخواستم به این خانوم بگم هریک بوس برابر است بایک بچه.یعنی ۲تابوس۲قولو میشه
۳تا۳قولو تا...........آخر.
یک چیزه دیگر ایران که انجوری پیشرفت مکنه باید پیشه دخترا نشینیم بهشون نگاه نکنیم باهاشون حرف نزنیم حتی سلام هم بهشون نکنیم وگرنه پدر میشیم.رويا

من هم دوست دارمشیما

سلام به همه دوستانیکه نظر گذاشتند و همچنین استاد عزیز...شاید واسه بعضیا عجیب باشه ولی من 14 سالمه و این مطلبو خوندم..واقعا باور نکردنیه...من با وجود اینکه خانوادم تقریبا مذهبین با این سنم از تمامی این مسائل سر درمیارم...حتی پسر دایی 9 ساله ی منم میدونه..به نظر من مشکل اصلی از جامعه ی ماست که دین اسلام طبق خواست و تمایل عده ای به صورت های دیگه ای تعریف شده و واسه همین این مشکلات به وجود میاد..مثلا اینطور که الان دارن اجناس مونث و مذکر رو از هم جدا میکنن(حتی دیگه توی دانشگاه ها و چند وقت دیگم به امید خدا در مهد کودک ها و پیاده روها)خب طفلک بچه ها فکر میکنن حتی با نگاه هم امکان بارداری وجود داره و به هیچ وجه نباید پسر و دختر در کنارهم باشن..یا مثلا حتی در کشورما فکر کردن به این مسائل هم تنبیه داره چه برسه بچه ها بخوان از خانواده سوال کنن
این موارد کمترین چیز ها بود اما برای آغاز لازم بود..از این جا شروع کنین و خودتون بقیشو پیدا میکنین فقط اندکی تامل لازمه...
شیما 14 ساله تهران
دانش آموز سوم راهنماییمرز روشنی

سلام خانم دکتر
این موضوع قدیمی، کمی مرا به فکر برد... من 10 ساله بودم که از طریق یک دوست کنجکاو در مدرسه به صراحت به مسئله پی بردم. البته شاید چند روزی شوکه شده باشم که دیگر یادم نیست. بعدها یکی از دوستانم (به گمانم آخر دبیرستان بود) ناآگاهی اش از موضوع مرا به خنده انداخت. حالا جداً فکر می کنم چگونه موضوع به دخترانم که سوم راهنمایی و اول دبیرستان هستند منتقل خواهد شد؟ آیا همسرم تابحال گفته است؟ به احتمال زیاد نه... از طرح این بحث که مبتلابه جامعۀ ما است (و در جستجو نظرم را جلب کرد) ممنونم.
با تقدیم احترامنگار

سلام من 9 ماهه نامزدم چند روز دیگه بچه هام به دنیا میان برام دعا کنید.صدف

خیلی جالبه. من که بچه بودم فکر مبکردم ادم با دعا کردن حامله میشه!مهشاد

من 13 ساله هستم و به نظرم تمام مقصر خانواده ها هستند که این قدر بچه ها رو تحت فشار می گذارند و کنترل میکنند.محسن

باور كنيد من وقتي در سن 28 سالگي از يكي از همكارهي مرد متاهل شنيدم عادات ماهانه چيه كم مونده بود بالا بيارم
خدا خيرش بده نظرم به ازدواج عوض شدزینب

منم خیلی کوچولو بودم ازدواج کردم ..وقتی شوهرم بغلم کرد با ترس گفتم حامله نشم !!
همسرم فقط نگاهم کرد و سکوت کرد بعد منو برد رستوران و همه چیو برام توضیح داد...کاش مادرم زودتر به من میگفت :(باران

من كوچيك بودم فكرميكردم ميرن ازبازارني ني ميخرن بعدشم به مجردانميفروختن_
الان علم چقد پيشرفت كرده بابوس. . .F1

استاد شما خوب بود بهش میگفتین با بوسیدت نمیشه باید اول یه سیب سرخ رو نصف کنی با شوهرت بخوری اونوقت حامله میشی.یک خانم

نظرات جالب بودن. منم وقتی حدود 7-8 سالم بود فکر میکردم ادما کلا از یک سنی به بعد بچه دار میشن ولی ربط بچه دار شدن رو به ازدواج نمیدونستم چیه. فکر میکردم یه بچه چون برای مراقبت به پدر و مادر نیاز داره پس باید اول ازدواج صورت بگیره بعد ادم بچه دار شه!!!!!Pari

اين دوستمون قطعا تا ١٥-١٦ سالگي فكر ميكرده بچه رو يه پليكان به دندون گرفته اورده حالا همين كه اطلاعاتش افزوده شده جاي شكر دارهPari

البته بچه ها يه چيزي يادمون رفت از قديم گفتن از ان نترس كه هاي و هوي دارد از ان بترس كه سر به...
ديگه نقطه چين و پر كنين!!!!
عجب باباشادی

اتفاقا من خودم سال 2 دانشگاه بودم که اصلا اطلاع نداشتم نیازی به دانستن احساس نمیکردم به لطف دوستان با اصول کلی آشناشدم ولی اصل مسئله رو بعد از عقدم شروع به یادگرفتن کردم؛همیشه همسرم به خاطر این رفتارم منو ستایش میکرد.
دوستان نیاز نیست احساسات خود رابا فیلم ها و بلوتوث های مستهجن تحریک کنید.sara

سلام من خیلی اتفاقی به این سایت برخوردم و همه ی نظرات رو هم خوندم برام عجیب بود ولی فکر میکنم درست باشه خیلی ها هست که واقغا اطلاعات کمی در این زمینه دارن البته اینو بگم که من خودم یکی از اون دخترایی هستم که خیلی از ارتباط جنسی میترسم و شرم دارم و در این باره منم دوستایی دارم که واقعا خیلی کم اطلاعاتی در این زمینه دارن که ممکن بود خیلی از اتفاقای غیر منتظره واسشون پیش بیاد که فکر میکنم باید اموزش های بیشتری در مدارس به بچه بدنفاطمه

من 17 سالمه با این که از همه دوستام مثبت ترم مردم از خنده... فکر نمیکردم از ما گاگول ترم پیدا بشه...حالا واقعی بوده یا...؟؟؟ در ضمن واسه اونایی که تحسین میکنن هم چین چیزایی رو واقعا متاسفم...اگر آدم در مورد این مسائل آگاهی کامل داشته باشه و خطایی ازش سر نزنه اون موقعه شاید بشه تحیسنش کرد...اما این که هیچی ندونی فقط خنده داره همین و بس.ازرائيل مجرد

دست خانم دکتر درد نکنه که براى شما يه سرگرمى درست کردهمهسا

با نظر مجيد و شاهرخ موافقمanima

سلام اتفاقی به این پست برخوردم.من 29 سالمه.هنوز هم دوستایی دارم که به خاطر ترس از این قضیه و این که تو ذهنشون القا شده بود کنجکاوی تو این مسائل درست نیست خیلی چیزا رو نمیدونن. دوستی دارم که تا یک سال پیش هیچ چیز راجع به مسائل جنسی نمیدونست و به زور بهش آگاهی میدادیم و حالش بد میشد.دوستی داشتم که که سر کلاس تنظیم وقتی فهمید که خانومها از راه دخول باردار میشن دچار شوک عصبی شد و تا یه مدت از پدر مادرش متنفر شده بود. خود من فکر میکردم که این رابطه برای زن فقط درد و شکنجه هست.و اگه زنی از این رابطه خوشش بیاد زن مشکل داریه.باورتون نمیشه تا زمانی که نامزد کنم اینطوری فکر میکردم.بیچاره نامزدم کلی کتاب و سایت و مقاله بهم داد که بخونم و اونقدر باهام راه اومد و مهربونی به خرج داد تا دیدم عوض شد. با اینکه خونوادم کارمندن و خودمم سنم کم نیست.میخواستم بگم او خانوم دروغ نگفتهیاورعلیزاده

به نظرمن،تواین دنیا یک بچه۵ساله هم ازروش بارداری خبرداره.حالاچه برسه به این دخترخانم دانشجوی...یاس منگولا

من فکر میکنم این دختر یه جورایی دچار وسواس فکری بوده که این سوال رو پرسیده...یه جورایی ترسیده...من خودم وسواس فکری دارم .نخندید ولی دارم...

فکر میکنم با گذشتن یه فکر از ذهنم یا دیدن یه عکس یا یه برخورد و صحبت خیلی معمولی با یه اقا احساس لذت کردم و غسل برام واجبه... به قول بچه ها میدونم این فکر اسکولی هستش هاااااااااا ولی خیلی وقته گیرش افتادم و ازونجایی که فکر میکنم اعتقادات و ایمان قوی دارم ومحجبه کامل هستم و از یه خانواده مذهبی ودختر ی هستم که به شدت همه جوانب رو با پسری اگه برخورد داشته باشم رعایت میکنم...فکر میکنم شیطون افتاده تو جلدم که اذیتم کنه.خیلی سعی میکنم این فکر احمقانه رو نکنم ولی دست خودم نیست با روحم عجین شده... خیرسرم 4روز دیگه 22سالم تموم میشه و جون عمه ام در استانه ازدواج هم هستم قصد ازدواج دارم (ولی هنوز 50% 50% ست- یعنی من میخوام ازدواج کنم ولی پسر خوب نیست) خلاصه فکر نکنید خیلی هم پاستوریزه هستم نه اونجوری خشک مذهب نیستم مومن هستم ولی این مشکل هم دارم(دانشجوی یه دانشگاه خیلی معتبر پایتخت هستم هنوز تنظیم و پاس نکردم .این ترم دیگه برداشتم پاس کنم ببینم چجوریه!!! من این مشکلمو به مامانم و یکی از دوستای صمیمیم گفتم بهم میگن خیلی خولی و فکرت اشتباست ولی چه کنم که دست خودم نبید.نمیدونم چجوری از شر این فکر راحت شمسعید

من وقتی ده سالم بود فکر میکردم حتما یک قرص هایی هست که برای بارداری باید خورد...
ولی خدا وکیلی در این زمان فکر کنم همه از بدو ورود به مهد کودک متوجه میشنسهيلا

واي استاد دمتون گرم كلي خنديديم!
پس با اين حساب نكنه منم حامله باشم؟؟؟الهام

خانم دکترمنم بایدازاول دبیرستان باردارشده باشمamir

من موندم چجوری این دختر با این عقل دانشگاه قبول شده.....باور کنید از اووناش بوده3کله بوک

مابا دوستان خوندیم<ترم اولیم> راستش ندیده هامون خونن باید بریم بعدا نظرمیدیم بچه بعدی تو راهه...................مسافر تنها

سلام.راستش شایدکوچیکتراز این باشم که اظهارنظرکنم امانتونستم چیزی ننویسم.اول اینکه جوک اقارضاخیلی بامزه بودخیلی خندیدم دستش دردنکنه.درمورد اقا امین‏ هم که گفت خانوما فکرمیکنن این روابط باخشونته بایدبگم متأسفانه درجامعه ما اکثر مردا به این درک نرسیدن که خانومی که حدود20-30سال خصوصی ترین اجزاء بدنشو حتی به مادرش نشون نداده چطورمیتونه... ونیاز به زمان داره تاموقعیتشو بتونه هضم کنه ویا وقتی اکثر اقایون نمیفهمند که شب عروسی عروس واقعاخسته س واسترس زیادی رو تحمل کرده 1مقدار این روابط جنبه خشونت میگیره.البته من جای این خانوم بودم خوشحال هم میشدم چون تاقبل از ازدواج دیگه مسائل جنسی فکرمو مشغول نمیکنه وتا حدودی با فرهنگ مردم ماسازگاره و جلوه بهتری داره وبقول اکثریت چشم وگوش بسته س.بنظرمن زندگی برا اون راحت تره تا ما.البته میدونم نظرم غیرمنطقیه اما باتوجه به طرز فکر عامه مردم عاقلانه ترین کاره‏!‏مسافرتنها

من ادامه ی نظراتو خوندم.واقعا ازتون خواهش میکنم اول1فکری راجع به غلط های املایی بکنین که چتر رو چطر ننویسن یا مطمئن رومطمعن ننویسن به نظر من این موضوع فاجعه س و ندونستن چگونگی بارداری نسبت به این که1دانشجو این غلط هارو داره چیز عجیبی نیست.در جواب اقامحسن هم بایدبگم مسئله عادت ماهیانه انقدرام بد نیست و جنبه علمی داره و برا خانومامفیدهم هست.راستی من وقتی بچه بودم فکرمیکردم مامان باباها دعامیکنن وخدا بهشون بچه میده و1روز 1کشف خیلی خیلی بزرگ کردم واون این بود که مجردها بچه دار نمیشن واون روز خیلی سر کشفی که کرده بودم ذوق کردممهدی

سلام من کلاس سوم دبیرستان بودم گغت که بابا مامان با هم از اون کارا مکنن که ما به دنیا می یایم من اون موقع از اونا انقدر بدم اومده بود یجور دیگه نگاشون می کردم ولی انان دیگه نوبتی باشه نوبت ....مجتبی

سلام
به احتمال خیلی زیاد طرف سانسور داشته در حد تیم ملی حتی از صدا سیمای ما هم بیشتر
شاید ط رف نخواسته بگه چیز آقا چیزمارو بوسید .
اگه این اتفاق 10 سال پیش می افتاد امکان داشت باور کنم ولی حالا اونم تو شرایطی که یک دختر بچه روستایی توی کوهستانهای دوردست دنیا که اگه تک و تنها هم باشه این موضوع رو می دونهi’m iranian girl

خودمونیم عجب بحثی راه انداختین استاد
البته از کامنتا فهمیدم استادین
:Dناشناس

اين يك مكانيسم دفاعي روانيهو ادماي خيلي مذهبي معمولا وقتي كاري مي كنن كه حس پاكي و قداست رو ازشون مي گيره به افكار كودكانه متوسل بشن تا به خوشون ارامش بدن. " تظاهر به ناگاهي كامل" يكي از شايعترين مكانيسم هاي دفاعيه كه اين قبيل افراد بهش متوسل ميشن.خشچل مشچلا

سلام . من الان 16 سالمه و این موضوع باید اطلاع رسانی بشه . چون وقتی یه نفر اصلا در سن کم متوجه نشه در بزرگسالی دچار شوک میشه . حتما باید بریم دنبال دوست ناباب تا این ها رو بفهمیم؟sahar

جالبه
من و همسرم سه ماهه تلاش می کنیم بچه دار شیم اونم با روش درست ولی بچه دار نشدیم
توی درس تنظیم خانواده جایی گفته نشده که زن فقط توی روزهای خاصی از ماه توان باردار شدن داره. چند روزی که تخمک گذاری انجام میشه. خود منم با اینکه سه سال از ازدواجم گذشته بود تا سه ماه پیش که به طور جدی برای بچه دار شدن اقدام کردم این قضیه رو نمی دونستم!!!حمیده

سلام خانم دکتر.والا من خودم اهل روستا هستم محجبه هم مستم ولی این چیزارو نه تو دانشگاه نه تو دبیرستان نه تو راهنمایی بلکه تو ابتدایی میدونستم کسی هم بهم اموزش ندادالکی محجبه بودن خانم رو علت ندونیدع.ع

سلام.
خیلی احمقانه است کسی فکر کنه که با بوسیدن بارداری امکان داره. اما احمقانه تر اینه که فکرکنیم همه دروغ میگن. من تا دو ماه بعد از عقدم تقریبا هیچی از مسایل زناشویی نمیدونستم. حتی تو محیط دانشگاه هیچوقت با دوستام ازین مسایل بحث نمیکردیم. کمی اطلاع از نحوه بارداری از درس جمعیت داشتم. همین و بس. اصلا تو این خط هم نبودم تو اینترنت یا جاهای دیگه این مطالبو بخونم. اصلا لزومشو احساس نمیکردم. قبل از همسرم هم هیچ مرد دیگه ای لمسم نکرده بود. مال قرون پیش هم نیستم. محجبه هم نیستم. یه آدم طبیعی... فقط میخواستم بگم همه جور آدمی هست با همه جور فرهنگی. ربطی به محجبه بودن یا نبودن نداره.شایان

سلام به همگی
بعضی هاتون یه طوری صحبت می کنید انگار از روز اول که به دنیا اومدید با سکس آشنا بودید
یه کمی منطقی باشید بلاخره از یه جایی باید بفهمن یکی زودتر یکی دیرتر می فهمه

راهنمایی که بودم یکی از بچه ها بهم گفت اگه کسیو دوست داری باهاش سکس کن حامله بشه می دنش به خودت منم که از بچگی بایکی از دخترهای فامیل با هم رابطه ی نیم سکسی داشتیم (اون موقع) تزسیدم که باهاش دیگه از اون کارها بکنم تا اینکه توی دبیرستان تازه عمل دخول را فهمیدم و حالا اسم سلول های الت تناسلی هم می دونم پس نمی شه دیگران را بخاطر ندانستن مسخره و محکوم کرد

حالا صبر کنید این خانوم بره خونه شوهر از همتون ماهر تر میشهاتوسا

جلل خالق !آدم چه جیزایی که نمیشنوه

نه به مدرسه ما که هر سال دو سه تا حامله میده بیرون نه به این دختره!!!حمید

احتمالاً از حول بوسیدن حامله شده؟
اماامثال این خانم بسیارند...
اما نه خنده دوای درد است و نه گریه...
ریشه این اشتباه را باید پیدا کرد.
ریشه آن هم در خود ما آدمها پنهانه.
موفق باشیدsos

واقعا ادم توش میمونه نمیدونم چی بگم فقط ......یه کم پوز خند زدمهامون

من چون دانشجوی سه تا شهر مختلف بودم هر دو جورشو دیدم هم دخترایی که وقتی می خوان با یه پسر حرف بزنن اونقدر سرخ میشن و هم ( از دوست دخترم که معلم دبیرستانه ) شنیدم احوال دخترایی رو که اول دبیرستانن و حامله شدن .
بین پسر ها هم از هر دو دسته هستن ولی عموما چون پسر ها شیطنتشون بیشتر زودتر با این مفاهیم آشنا می شن ولی مشکل اونجایی پیش میاد که دو نفر با هم آشنا میشن که یکی تو این زمینه استاده و دیگری بی اطلاع .....’گل بانو

سلام من اولين باره به اين وبلاگ سرزدم بايد بگم هنوز بابت اين مطلب شوكه ام اما همين حالا يه چيزي يادم اومد ميگم :
اين جور آدمها هستند كه هنوزم بعضي خانواده ها 4 - 5 يا الا ماشاله بچه ميارن و مي گن تصاوفي بود بدون پاسپورت اومد نفهميديم ناخواسته بود خدا خواست .
خب طرف بلد نيست اول بوسش مي كنن بعد يه هفته مي بينه حامله نشد طرف مي گه ديدي حامله نشدي پس به حرف من گوش كن بعد هي .....!!!هي بارداري و زايمانالهام

سلام.یعنی همون لحظه اول اومده سراغ شما؟چه جوری درمورد جلوگیری میدونسته اخه؟یعنی اینقد کمبود محبت داشته کسی نبوسیدتش تاحالا؟به نظرمن یه جای کار می لنگه.اگه هم وافعیته فقط بایدتاسف خورد.همیننحنی

اول وقتی زنم رابوسیدم احساس بارداری می کردولی بعدهافهمیدیم که اشتباه است وبعدازعروسی باعمل سکس باردار شد.مهرناز

به نظر من اون دانشجوی بیچاره واقعا نمیدونسته.بابا یکم اون بدبخت درک کنین.شایدم مدل جدیده ما که نمیدونیم......!بابک

اینی که شما میفرمایید، بعیده .غیر ممکنه
دخترای امروزی؟!!! محاله
دخترای امروزی خیلی وضعشون خرابه
این که دیگه سهله!امیر

خیلی خیلی متاسفم برای خودمون که این سطح فکری بعضی پایینرکسی

نخندینا.........!!!
اتفاقا منم با بی افم اون هفته رفتیم تخت جمشید..بوسم کرد تو ماشین!!
همش میگم نکنه بیهوشم کرده و...........!!!
هیچی هم نداد که بخورم که احتمال .... باشه.!
اما همش میترسم!
جواب من هم بدید...مرسی!!!!!!نا شناس

از نظر من این دختر راست گفته.من الان 22 سالمه و تا پارسال فکر میکردم حتی شاید با لوله آب که یهویی به دستگاه تناسلیم بخوره حامله میشم.قضاوت نکنید فقط بر این اساس که خیلیا همه چیو میدونن.منظورم از این مدل حا ملگی بچه آدم نیست.فکر میکردم میکروب توی رحمم میره و شکمم بزرگ میشه و همه به اشتباه فکر میکنن خظایی کردم.شانس

ناشناس راست میگه.منم 22ساله م 3ماهه تموم شده تا شب قبل از تولد 22سالگیم خیلی مساله حساس و مهمی رو در این موارد که حالا نمیگم چی نمیدونستم که بعدا که فهمیدم دقیقا شب تولدم از خنده مردم ولی حرصمم از دست خودم گرفته بودااااااااا.شما ها همه رو به یه چشم نبینید خیلی ها هستند که خیلی چیزها رو نمیدونند همه که قرار نیست عین هم باشندshakibajan

سلام.شاید باورتون نشه که خود من با اینکه الن سه سال ازدواج کردم.بعضی مسایل رو الان دارم یاد میگیرم.حامی

سلام ، لطفا نخندین و تعجب نکنین باید باور کنیم که مسایل جنسی تو مملکت ما یک تابو محسوب میشه و بعضی ها حتی فکر کردن به این مسایل رو گناه می دونن من این دختر معصوم رو بهیج وجه ابله و... نمی دونم
متاسفانه پدر و مادرا نمیدونن که نا آگاه نگه داشتن فرزنداشون چی به سرشون خواهد آورد. وقتی اون خانمه گفته بود که اولین عمل جنسی با شوهرم تجاوز بود گریم گرفت.هانیه

محجبه و غیر محجبه نداره بابا...
خانواده اگه بی فرهنگ باشن خب هستن دیگه...
وقتی بچرو میزنن چون مثلا صحنه بوسیدن دو نفرو با اشتیاق غزیطی نگاه میکرده..
وقتی به دختر میفهمونن نجابت یعنی تا روز عروسی هیچ مدل حرفی از این چیزای بد بد نگو..چه انتظاری داریم؟؟
من خودم چادریم ولی مطالعات زیادی داشتم..ولی دوستم یکیه مث همین دختره..بعد الان عقد کردس..بهش گاهی یه چیزایی یاد میدم حساااااااابی گوش میکنه یاد میگیره در خلوت عمل میکنه ولی اون موقع میگه نچ نچ نچ والا مام دختر بودیم ولی هیچی ازین چیزا بلد نبودیم سنگین و رنگین رفتیم و اومدیم سرموون به درس و کتاب بود..
دلم برای شوهرش و ایندس میسوزه که کارمو ادامه میدم میدونم از نفهمیشه وگرنه نشونش میدادم..
یعنی از نظر اون ادم در عین حال که داره همه چیزو ازم یاد میگیره من یه دختر....................هستم که عزت چادرو خدشه دار کردم..هی داد بیداااااااااااادبهناز

حامی جون فدات افرین.منم همین نظرو دارم و البته یه شکست بزرگ از این مسئله خوردم من واقعا هیچی از رابطه ی زناشویی نمیدونستم وقتیم ازدواج کردم توی نامزدی به خاطر همین مسائل از شوهرم جدا شدم چون فکر میکرد که من در اینده نمیتونم از این لحاظ راضیش کنم و حق داشت و جدا شدیم حالا که مطالعه زیاد کردم و از طریق اینترنت یکم اطلاعاتم زیاد شده همه چیو کامل فهمیدم و به خاطر اگاه نبودنم از این مسئله در گذشته بهم لطمه زده این خانوم رو کاملا درک میکنم حالا ادمای مزخرف اینجا نظرای بیخود بدن و بخندن تا بترکن.اتفاقی این مطلب و خوندم اما جالب بود موفق باشیدtaha

روش نشده بقیه ی داستانو بگه .آرش

اونايي كه ادعاشون ميشه همه چي ميدونن هيچي حاليشون فقط بلدن مثل ابله هابخندن
دوست دارم استادگل سرخ

خیلی خیلی عجیبه استاد!
یه لحظه دلم براش سوخت!
آخه مگه میشه یه دختر توی این سن،اونم تازه عقد کرده همچین چیزیو ندونه؟؟؟؟
باورش خیلی مشکله!!!!
حتما می خواسته اذیت تون کنه!!!!اسکارلت

سلام به نظر من هر چیز غیرممکن میتونه یه وقتی یه جوری ممکن بشه و نباید خیلی تعجب کرد استاد خودشون باتجربه هستن و میدونن و برخورد داشتن با اینجور آدما هر کدوم از ما باید سعی کنیم وقتی با اینجور مورد ها برخورد میکنیم راهنماییشون کنیم همین.black swan

آقا طرف یه بوس کرده یا نکرده!
کار به جاهای باریک کشیده یا نکشیده!
میدونسته یا سره کار گذاشته!
چه بحث داغی بین علما در گرفته!!!
اگه مسائل سیاسی اقتصادی مملکت اینقدر موشکافانه بررسی میشد کشور گلستان میشد!
دمتون گرم خانم دکتر
:-)حریر

سلام خانوم دکتر باید بگم که متاسفانه منم بین دوستانم ازین مورد ها دیدم . من فکر میکنم حداقل تو دبیرستان باید یه سری مسائل به بچه ها اموزش داده بشه تا حداقل برای ازدواجشون دچار مشکل نشن.حتما باید وارد دانشگاه بشیم تا تازه یه سری اطلاعت اونم ناقص تحویلمون بدن... واینکه راستش من منظور بعضی اقایون رو متوجه نشدم. یعنی شما پاکی دخترهارو با نااگاهیشون تو این مسائل میسنجین...؟؟؟!!! ناشناس عزیز کاملا باهات موافقمیونس

با سلام
شاید با گذشتن این همه مدت از تاریخ انتشار این پست کسی نظر من رو نبینه اما من به طور اتفاقی در حالی که اصلا اهل چرخیدن بیخودی در اینترنت نیستم این مطلب رو دیدم و توجهم به اون جلب شد و تمام نظرات رو خوندم و علاقه مند شدم که نظرم رو بنویسم.
اولا دلایل زیادی وجود دارد که عدم آگاه بودن شخصی رو از یک مساله توجیه کند. و برای دوستانی که برای عدم امکان ناآگاه بودن این شخص دلایلی آوردند جوابهایی وجود دارد.
مثلا با وجود اینترنت اگر کسی به دنبال مطلبی نرود مطلب به دنبال او نمیرود.
یا اینکه شما وقتی خودروتون تنبل میشه توی باکش مکمل سوخت میریزید یا بنزین سوپر میزنید اما ممکنه ندونید مکمل سوخت یا بنزین سوپر په ربطی به شتاب ماشین داره یا با کدوم قسمت موتور سر و کار داره یا چی شده که ماشینتون تنبل شده اون خانومم نمیدونسته چجوری حامل میشه فقط میدونسته که حامله میشه و این قرص حاملگی رو برطرف می کنه.
اسلام با حیای بیجا کاملا مخالفه و حیا نباید باعث بشه که کسی مسائل دینی رو یاد نگیره و ما حیای بیجا رو باب کردیم.
آگاهی کامل در مورد تمام مسائلی که یک فرد به فراخور سنش با اونها مواجه میشه لازمه مثل یاد دادن کار با چاقو یا کبریت. نمیشه به بچه یک ساله چاقو یا کبریت داد و گفت باید آگاه بشه، من دارم بهش آگاهی میدم. بلکه زمانی که سنش به حدی رسید که بتونه با دریافت مشخصات کامل اون وسیله و طریقه استفاده از اون در موقعیتها مختلف، بهترین تصمیم رو در مورد چگونگی استفاده ازش رو بگیره باید آگاهی کامل رو به او داد.
و اما آگاهی کامل، آگاهی کامل این نیست که کبریت رو بدیم به شخص و طریقه استفاده ازش رو بهش یاد بدیم بلکه باید مخاطراتی که در اثر استفاده از کبریت میتونه متوجهش بشه هم باید گفت، یا اگر خطری پیش اومد چه بکنه.
آموزش مسائل جنسی باید به فراخور سن و در حد لزوم در خانواده ها از سنین پایین شروع بشه. به فراخور سن و در حد لزوم.
باتشکر و معذرت از طولانی شدن نوشته.آرتمیس

استاد خدا خیرتون بده خیلی وقت بود از ته دل نخندیده بودم ،ثواب کردینآرمین

سلام، همیشه از خدا شاکی بودم که چرا کیفیت رو فدای کمیت کرده‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏ باو دیگه هرچی باشه دوران ابتدایی معلم دینی کمه کمش به این نکته اشاره کرده‏!‏ باو ماهیم تا لقاح صورت نگیره تخمکاش بارور نمیشن‏!‏ موندم این دختره چطور سر خودشو تو این جامعه به باد نداده‏!‏مامان 24 ساله

خود من الان 7 ساله ازدواج کردم تازه الان یه ساله فهمیدم ارگاسمی هم وجود داره یعنی من سالهای قبل ادای لذت بردن رو در میاوردم و اول خودمو بعد هم شوهرمو گول میزدم

پس هستن چنین مواردی به دانشجو و این چیزا هم ربطی نداره در ضمن من خیر سرم لیسانس دارمسارال

سلام وقت عالي بخير
نظرات دوستان رو خوندم جالب و بامزه بود ولي بايد عرض كنم كه هستن دخترايي كه اطلاعات چنداني رو نداشته باشند اما نه اينقدر!!! البته بازم كاش شما سن اين خانوم رو هم ميپرسيديد به اين دليل كه بنده حقير هم تا سن 18 سالگي خداييش فكر ميكردم بچه رو لك لك ها از اسمون ميارن ودوسال كاردانيمو هم اطلاعات كمي داشتم ولي كارشناسي كتاب خوندم و دليل اينكه اين خانوم اطلاعاتش انقدر ضعيف بوده خب اينكه توي روزمرش اصلا به اين مسائل فكر نميكرده كه بخواد درموردش تجسس كنه .ولي از قول بنده بايد به ايشون پيشنهاد داد يكم مطالعه بد نيست....اجیلی

سلام من اتفاقی سر از اینجا در اوردم _19سالمه _من خودم 16 سالم بود فهمیدم بکارتی هم در کاره هیچی در مورد الت تناسلی خانوما نمبدونستم دیگه بقیه رو خودتون فک کنید_ تازه بعدشم فک میکردم همه ی زنا حامله میشن بدون مقاربت_ جالب این که اصلا هم محجبه یا محدود نیستم_ به نظرم به خود ادما بستگی داره باید مطالعه کنند و سوالاشونو از خانوادشون بپرسن!Mohi

واي بالاخره تموم شد دوروزه دارم نظر ميخونم.
اقاايرادي نداره ك منم تا چن سال پيش فك ميكردم فقط اگه زن و مرد ازدواج كنن بچه ب دنيا مياد اصن هم خنده دار نيس خخخخ
خلاصه ك يكم خنديديم
خانوم استاد خيلي باحالين دوستون دارم ممممماچچچمريم

سلام من يك مادر دختر شانزده ساله هستم بطور اتفاقي مطالب رو خوندم برام جالب بود من نه تحصيلات دانشگاهي دارم ونه ميدونستم كه قراره تو دانشگاه اين مسائل رو بخونن فك ميكنم دخترم بعداز پريود تقريب چيزايي رو ميدونه.حالا يه سوال از شما استاد دارم ميخوام بدونم كي بايد اين مسايل را به دخترم بطور واضح بگم كه به قول خودمون چشم و گوشش هم باز نشه لطفئ بهم جواب بديد كه تو اين روزگار گرگ چه جوري دخترمو حفظ كنم ما از يه خونواده كامل مذهبي بدون ماهواره هستيم.با كمال تشكر.روشنک

سلام خانم دکتر
بنده از همکارانتون هستم تو دوران کارم توبیمارستان یک دختر12ساله رو که بارداربود و برای زایمان اومده بود دیدم.متوجه شدم که هنوز نمیداند "عادت ماهیانه" چیست.هرچیزی امکان دارد.باورکنید با ابتدایی ترین کلمات و وباوضوح کامل از او چنین چیزی راپرسیدم اما اوکاملا بی اطلاع بود.مریم

من تا سوم دبیرستان فکر میکردم اگه با جنس مخالف تلفنی حرف بزنن حامله میشن و تا سال اول دانشگاه معنی باکره رو نمیدونستم پس به نظرم حرف اون دوستم درس هستشmina

سلام من نمیخام درباره ی این ماجرا نظر بدم اما میخام بگم این جور موارد بین پسرا هم دیده میشه همسرم میگه وقتی یکی از همکلاسیاش میخاست ازدواج کنه درباره ی شب عروسی شروع کردیم حرف زدن وقتی فهمید شب زفاف چیه و باید چ کار کنه .بلند شد داد و بیداد کردن ک اخه کی با ناموس خودش این کارا را میکنه .میگفت ما نمیدونستیم بخندیم یا گریه کنیم .جامعه ب وضوح از تعادل خارج شدهنفس

سلام من13سالمه و همه چی رو میدونم واقعا برای ایران نگرانم که آیندش چی میشه.....اینم بگم تا2ساعت غش بودم از خنده،mina

سلام خانم دکتر خودش تشخیص دا ده که این دختر راست گفته یا دروغ من که خیلی غصه خوردم توجامعه ما جوانهای زیادی هستند که چیزی در موردبوسیدن ،حاملگییا روابط زناشویی چیزی نمیدونند یکیشون خودم تا 20سالگی هیچ چیزی نمیدونستم پس دلیل نمیشه به اینجور آدمابگیدمشنگ!!فقط لازمه درکشون کنید کسایی که بهش خندیدند خودشون رو جای اون دختر بزارند واقعا ببینید چه احساسی دارید!!!نام
ایمیل
وب سایت http://
نظر
Error...

Error...

File not found: recherche_etendue_stats