پذيرش سايت > از زندگی > "مامان" بازی، "پرستار بازی"، "روز زن"بازی !

18 مارس 2007

"مامان" بازی، "پرستار بازی"، "روز زن"بازی !

این روز زن رو که معمولاً در سطح جهانی (8 مارس) هر کسی توی کشور خودش مراسم برگزار می‌کنه امسال برای ما توفیقی اجباری دست داده که جهان داره برای ما بزرگداشت‌اش رو برگزار می‌کنه. با اتفاقاتی که چند روز گذشته توی تهران افتاد همه‌ی عالم و آدم از روز زن و شرایط زنان ایرانی مطلع شدن (الا خود زنان ایرانی که خب زیاد از این جور خبرها به گوش‌شون نمی‌رسه، خب چه‌جوری بخواد برسه آخه؟!) اما باید بگم والله ما که هر روزمون روز زنه! رندی می‌گفت اگه سی و چند نفر زن رو به این دلیل گرفته‌ن و زندان کرده ن که یه اعتراض با صدای خاموش توی خیابون کردن، بقیه‌ی زنان‌مون تموم عمرشون دارن توی خونه‌هاشون فریادهای بی‌صدا می‌کشن و صداشون همونجا خفه می‌شه و زندون‌شون هم همون خونه‌هاشونه... اما اون که عیب نیست!

پ.ن. آقا روز زن همه‌مون هر روز مبارک !

پ.ن. 2. این طنزنویسیه من هم مثل دستخطمه! هر چی می نویسم خودم باید دنبالش برم تا توضیح بدم منظورم چی بوده تا برای کسی سوء تفاهم ایجاد نشه ... :)


نظرات


نیما

خانوم دکتر چه شجاع هستید شما! نمی ترسید؟

— -

از زندگی: چرا بابا ! نیما جان ! هنوزم دارم می ترسم و اینارو می نویسم. مگه می شه از روز زن نوشت و نترسید :)نوید

تيکه دسخط خيلي باحال بود...همدرديمعلف هرزه

اين "آقا" كه اول پي‌نوشت اولتون آورديد يعني چه؟

از طنز خطرناك اين كلمه بيش‌تر بايد بترسيد.

در هر صورت روزتون مبارك.

اميدوارم تا سالي ديگه اين موقع يك سري از مسايل و مشكلات حل بشه.

هرچند بي‌رنج گنج ميسر نشود.

و براي خانم‌ها رنج بي‌گنج در زندگي زياده.مهدی

با سلام

استاد از خودتون يادگرفتيم که براي عقيده بايد جنگيد و پايداري کرد و تو راه عقيده هم هزاران فتنه و نيرنگ و خطر هست . ولي شخصا اميدوارم امروز براي اون کسايي که براشون ارزش قائلم اتفاق بدي نيوفته...


از زندگی: آقای مقدم عزیز! من برای هر کسی که به هر نحو برای بهبودی شرایط انسان ها اعم از زن و مرد تلاش می کنه احترام قائلم و هر کسی رو مختار می دونم که به هر راه و شیوه ای که بهش اعتقاد داره در جهت این هدف تلاش کنه.داریوش کبیر

انشالله همیشه روز زن و البته بدون چاشنیعلیرضا قراباغی

اين که روز زن مصادف ميشه با روزهاي خونه تکوني٬ فلسفه اي داره؟! اين روزها دستور پشت دستور اطاعت ميشه که اون رو بيار٬ اين رو بذار بالا٬‌اونجا خوب تميز نشده و ...! خوب٬ نميشه روز زن حداقل براي بازي هم که شده٬ اطاعت نکرد. علف هرزه عزيز٬ اين که گفتند آقا روز زن همه‌مون هر روز مبارک ! شايد هم به اين منظور باشه؟!

ولي مهدي جان٬ اين جنگ فقط تظاهرات و زندان و اعتصاب نيست. گرچه اونها هم اگر لازم بشه و پيش بياد٬ قسمتي از زندگيه. من درسي که از استاد مي گيرم يک کم بالاتر از اون جنگه. يعني هر کسی که به هر نحو برای بهبودی شرایط انسان ها اعم از زن و مرد تلاش می کنه . و يا به قول جادي (که اين روزها توي افغانستانه و من خبرنامه اش رو سانسور مي کنم و توي وبلاگم کپي مي کنم) : با تلاش من و شما جهان بهتر خواهد شد.

نميدونم کتاب دکتر صدري رو داريد ميخونيد يا نه. مقاله دومش محشره! و نشون مي ده که چقدر انسان بودن سخته٬ و چقدر کار نکرده وجود داره.

عقيده و اون جنگي که ميگي٬ از زندگي جدا نيست. جادي داره توي افغانستان به بازسازي کمک مي کنه و در عين حال کامنت فرنوش رو ميخونه که نوشته:

جادي جان سلام٬ امروز صبح همه بچه ها بجز شادي صدر٬‌ محبوبه عباسقلي زاده و ژيلا بني يعقوب آزاد شدن. اميدوارم که سفر بهتون خوش گذشته باشه.

مي بيني؟ اين زندگيه! و لياقت مي خواد و حرفه اي بودن و مفيد بودن مثل جادي٬‌ تا ديگران هم بهت احترام بگذارن و لااقل تحملت کنن. پس وقتي درس ميخونيم و ياد مي گيريم و متخصص مي شيم٬ جزئي از همون جنگه.sona

روز زن مبارک :)صادقانه

والله ما كه سواتمون به اين چيزها قد نميده. ولي دور و بر ما تا جايي كه ما يادمون مياد هر روز، روز زن بوده! هشت مارسمون كجا بود!

راستي! بنده در همين‌جا از فرصت نهايت سوء استفاده رو كرده و اسفند ماه، فصل ستم و به بردگي كشيده شدن مردان ايراني در امور خانه تكاني رو محكوم كرده و چون كاري از كسي، حتي نهادهاي حقوق بشري، بر نمياد و صدامون به جايي نمي‌رسه، پس مي‌ريم بقيه پرده‌ها رو هم دربياريم! (خاك عالم خانم دكتر! كلي كار مونده!)سید

روز زن بر شما هم مبارک

ولي اين ادبيات مردانه در نوشته هاي شما هم رسوخ دارد و با اين که مدافع حقوق زنان هستيد ولي از آن ادبيات مردسالارانه رهايي نيافته ايد!!! نمونه اش همين آقاي اول جمله تان!

موفق باشيد و پيروزعسل بانو

منم روز جهانی زن رو به شما تبريک ميگم.

با اينکه هميشه به زن بودن خودم افتخار ميکردم ولی امروز احساس خوبی ندارم!آتش چشم

من دیرتر از اونی امدم که تبریکم رسمیت داشته باشه و البته به همین خاطر ارزشش بیشتره.وجود زن را تبریک میگم.
میماند اینکه نویسنده این بلاگ الآن چی شده؟هومن جعفری

روززن مبارکنام
ایمیل
وب سایت http://
نظر